بدون جمع بندی هم می شود در کنکور موفق شد؟

آمادگی برای کنکور پروسه‌ای طولانی است اما اگر مطالعه و تست‌زنی آن را به موقع شروع کنید، در ماه‌های پایانی و نزدیک به کنکور آرامش بیشتری خواهید داشت.

بدون جمع بندی هم می شود در کنکور موفق شد؟

گزارش آگهی | آمادگی برای کنکور پروسه‌ای طولانی است اما اگر مطالعه و تست‌زنی آن را به موقع شروع کنید، در ماه‌های پایانی و نزدیک به کنکور آرامش بیشتری خواهید داشت.

اما سوالی که پیش می آید این است که برای جمع‌بندی کنکور ابتدا باید به سراغ کدام دروس و کدام مباحث برویم؟ برای حفظیات چه رویکردی داشته باشیم؟ از چه ماهی جمع‌بندی مطالب کنکور را آغاز کنیم؟

کلاس کنکور آنلاین تام‌لند قصد دارد به این سوالات پاسخ دهد.


در جمع‌بندی، اولویت کدام است؟

در هنگام جمع‌بندی منابع نکته و تست برای کنکور ، پاسخ دادن به این سوال بسیار مهم است که به کدام دروس و مباحث باید اولویت داد؟ برای جلوگیری از محدودیت زمانی، بهتر است برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهید که در کم‌ترین زمان، فرصت بیش‌تری برای مطالعه منابع مهم کنکور را داشته باشید و بر اساس آخرین بودجه‌بندی کنکور عمل کنید. برای این کار، می‌توانید به بودجه‌بندی و منابع کنکور در رشته‌های مختلف، از جمله کنکور تجربی و کنکور ریاضی، نگاهی بیندازید. هر درس دارای ضریب خاص خود و احتمال پرسیده شدن سوالات در مورد مباحث مختلف است که باید بر اساس آزمون‌های سال‌های گذشته توجه داشته باشید. 

چطور جمع بندی کنیم؟

قبل از هر کاری برای یک برنامه‌ریزی روزانه درسی، باید به چند سوال ساده پاسخ دهیم:

1. زمان اهمیت زیادی دارد. محاسبه کنید که چقدر زمان خالص دارید. برای این‌کار، دو یا سه روز قبل از کنکور و همچنین روزهای آزمون های آزمایشی مهم را برای جمع‌بندی در نظر نگیرید. بهترین زمان برای جمع‌بندی 1 ماه پایانی نزدیک به کنکور است. اما اگر بتوانید این‌کار را از 3 ماه قبل از کنکور شروع کنید، خیلی بهتر است.

2. مطالب حذفی کدام هستند؟

مطالبی را که در آن‌ها ضعیف هستید و تاکنون آن‌ها را نخوانده اید و قابل جبران نیستند، حذف کنید.

• اگر مبحثی وجود دارد که فقط حفظی است، حذف آن‌کار منطقی نیست.

• حجم مطالب را در نظر بگیرید، اگر ساده‌تر هستند و فکر می‌کنید از پس آن‌ها برمی‌آیید؛ در برنامه جمع‌بندی خود بگنجانید.

• تعداد تستی که از هر مطلب در کنکور می‌آید نیز می تواند معیار خوبی برای ارزیابی مطالب حذفی باشد. اگر تعداد قابل توجهی تست از آن مطلب هست، از حذف کردن آن اجتناب کنید.

• مباحثی را که پیش نیاز مبحث‌های درسی دیگر هستند، حذف نکنید.

3. کنکورهای سراسری سال‌های گذشته را از خودتان آزمون بگیرید.

• حداقل 6 آزمون کنکور (کنکور های داخل و خارج از کشور ۳ سال گذشته)

4. در آزمون‌های آزمایشی مهم شرکت کنید و خودتان را ارزیابی نمایید.

5. و در نهایت، تسلط بر نقاط مثبت: نقاط مثبت شما سوالاتی است که در اکثر آزمون‌های آزمایشی به درستی به آن‌ها پاسخ می‌دهید یا تست‌های کنکوری که جواب آن‌ها را می‌دانید. تنها لازم است پس از حل کردن سوال، دوباره مفاهیم آن را برای خود مرور کنید و نکات مهم آن را یادداشت کرده و به خاطر بسپارید.

6. از خلاصه‌نویسی غافل نشوید؛ به صورت تیتروار مطالب مهم را برای خود یادداشت کنید و سعی کنید با دیدن تیترها، تمام جزئیات را به خاطر آورید.

7. از استرس و افکار مزاحم دوری کنید، شما تلاش خود را کرده‌اید و فقط مرحله پایانی یعنی روز کنکور باقی مانده است.
تفاوت جمع بندی با مرور
به ماه‌های پایانی منتهی به کنکور، دوران جمع‌بندی کنکور می گوییم. اما مرور، تنها یکی از تکنیک‌های دوران جمع‌بندی کنکور است که به دلیل زمان محدود و این‌که دیگر فرصتی برای شروع دوباره و یادگیری تمامی مطالب نیست، تنها به مرور مباحث مهم جهت ماندگاری بیش‌تر در ذهن پرداخته می شود.

جمع‌بندی مطالب به دسته‌بندی شدن مباحثی که طی یک‌ سال به ذهن تزریق شده، کمک بزرگی می کند

همانطور که می دانید زمان زیادی تا کنکور تیر ماه 1402 باقی نمانده است و روزهای جمع‌بندی در حال سپری شدن هستند. در صورتی که هنوز برای دوران جمع بندی خود برنامه‌ریزی نکرده‌اید و سردرگم شده‌اید، می‌توانید با مشاوران و استادان تام‌لند به‌ صورت آنلاین، جهت صرفه‌جویی در زمان، در ارتباط باشید و این روزها را با موفقیت بیش‌تر و استرس کم‌تری پشت سر بگذارید.

دوره نیتروی فشرده تام‌لند که مناسب تست‌زنی و زمان جمع‌بندی است، توسط استادان حرفه‌ای تام‌لند برگزار می‌شود که می‌توانید همین حالا برای ثبت نام اقدام کنید.

دیگر رسانه ها

ویدئو

ارسال نظر