بیت‌کوین‌ چگونه خرید و فروش می‌شود ؟

بیشتر سایت‌هایی که با عنوان «سایت خرید و فروش بیت کوین» می‌شناسیم، همان صرافی‌ها هستند. برای خرید و فروش بیت کوین می‌توانید از طریق هر کدام از صرافی‌ها اقدام کنید.

بیت‌کوین‌ چگونه خرید و فروش می‌شود ؟

بیت کوین «Bitcoin» اولین ارز دیجیتالی بود که در سال ۲۰۰۸ توسط «ساتوشی ناکاموتو» به جهان عرضه شد. اگرچه بیت کوین در ابتدا ارزش چندانی نداشت، اما به مرور پلتفرم توسعه‌ی آن، یعنی فناوری بلاک‌چین «Blockchain» با توجه به قابلیت‌های ویژه‌ای که داشت، مورد توجه عوام قرار گرفت. از آن پس، رشد صعودی بیت کوین شروع شده و هم‌اینک هر یک واحد بیت کوین به مرز ۶۰ هزار دلار هم رسیده است.

اگرچه از سال ۲۰۱۱ به بعد، ارزهای دیجیتال دیگری هم تحت عنوان «آلت‌کوین‌ها» به بازار کریپتوکارنسی وارد شدند، اما بیت کوین همچنان یکه‌تاز بازار رمزارزهای جهان است. البته پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که روند صعود بیت کوین همچنان ادامه دارد.

آیا خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

مردم هر کشور جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، مشکلاتی را از سر گذرانده‌اند تا در نهایت بتوانند در چهارچوب قانون به خرید و فروش این ارز دیجیتالی بپردازند. این مشکلات در مورد قوانین کشورمان هم صدق می‌کند. در ابتدا خرید و فروش بیت کوین در کشورمان چندان قانونی نبود، اما خوشبختانه از اواسط سال ۹۸، معامله بیت کوین و آلت کوین‌ها (ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین بوجود آمدند) جامه‌ی رسمی به خود گرفت. در حال حاضر حتی برای نصب دستگاه‌های استخراج بیت کوین (ماینر) هم می‌توان مراحل قانونی آن را طی کرد و با خیال راحت به استخراج پرداخت. پس خرید و فروش بیت کوین در کشورمان مانند فعالیت در فارکس کاملاً قانونی است. به همین خاطر آموزش خرید بیت کوین برای ایرانی‌ها، می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد.

تحلیل بیت کوین

در صورتی که قصد ترید در بازار ارز دیجیتال را دارید، ابتدا باید تحلیل تکنیکال را آموزش ببینید. درصورتی که معامله در بازار ارزهای دیجیتال را آموزش ندیده اید، بهتر است تنها بیت کوین خریداری کرده و آن را نگه دارید. اگر بدون دانش کافی وارد این بازار شوید، ضرر بسیاری خواهید کرد. به کمک تحلیل بیت کوین میتوانید از روند قیمت بیت کوین در بازار مطلع شوید و با خیال راحت‌تر معاملات خود را انجام دهید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

برای اینکه بدانیم چگونه بیت کوین بخریم، باید با انواع راه‌های خرید بیت کوین آشنایی داشته باشیم. برای آموزش خرید بیت کوین، می‌توان راه‌های زیر را بررسی کرد:

خرید بیت کوین از صرافی‌های آنلاین

شاید صرافی‌های آنلاین را بتوان اولین مراکز مورد توجه برای خرید و فروش ارز دیجیتال در نظر گرفت. نحوه خرید از این صرافی‌ها به گونه‌ای است که شما می‌توانید به‌صورت غیرحضوری، با استفاده از کامپیوتر یا حتی گوشی اسمارت خود در سایت این صرافی‌ها ثبت‌نام کرده و مراحل احراز هویتی خود را طی کنید. آن‌گاه مجاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین در آن‌ها خواهید بود.

صرافی‌های رمزارزی بسیاری در سطح جهان وجود دارند که مشهورترین آن‌ها، صرافی بایننس «Binance» است. اما بایننس به‌خاطر موضوع تحریم‌ها به کاربران ایرانی سرویس نمی‌دهد. در بین دیگر صرافی‌های رمزارزی جهانی، صرافی bingx امکان خرید و فروش ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها را نیز فراهم کرده است و می‌توان از طریق آن به آموزش خرید و فروش بیت کوین پرداخت. اما با توجه به زبان و دردسرهای واریز و برداشت وجه صرافی‌های آنلاین خارجی، بیشتر ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند تا از صرافی‌های آنلاین داخلی بیت کوین بخرند.

انواع سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین ایرانی

بیشتر سایت‌هایی که با عنوان «سایت خرید و فروش بیت کوین» می‌شناسیم، همان صرافی‌ها هستند. برای خرید و فروش بیت کوین می‌توانید از طریق هر کدام از صرافی‌ها اقدام کنید. روش خرید به محیط کاربری هریک از این سایت‌ها بستگی دارد. باید توجه داشته باشید که شیوه‌ی ترید (معامله) هر ارز دیجیتال در پلتفرم‌های فوق به همدیگر شباهت دارد. یعنی اگر شما یاد بگیرید از طریق یکی از سایت‌هایی که نام بردیم، به خرید و فروش بیت کوین بپردازید، آن‌گاه شیوه استفاده از دیگر سایت‌ها و صرافی‌های آنلاین را نیز فرا خواهید گرفت.

انواع سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین خارجی

سایت‌ها و صرافی‌های آنلاین معتبر بسیاری برای خرید و فروش بیت کوین در سطح جهان وجود دارند که امکانات گسترده‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. اما متأسفانه اکثر این صرافی‌ها به‌خاطر وجود کشور ایران در لیست ممنوعه و تحریم خود، قادر به خدمت‌رسانی به کاربران ایرانی نیستند؛ بنابراین تمام هموطنانی که در این سایت‌ها فعالیت می‌کنند، به کمک ماشین‌های مجازی و وی‌پی‌اس‌ها (vps) که آی‌پی ثابت غیر ایرانی ایجاد می‌کنند، در این سایت‌ها فعالیت دارند که هرگاه هویت واقعی آن‌ها مشخص شود، حساب آن‌ها بلوکه خواهد شد؛ بنابراین ثبت‌نام و ترید در صرافی‌های خارجی رمزارزی، ریسک بالایی دارد و برای افراد مبتدی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

دیگر رسانه ها

ویدئو

ارسال نظر