واکنش عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ادعای لو رفتن سوالات کنکور !

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ادعای لو رفتن سوالات کنکور واکنش نشان داد.

واکنش  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ادعای لو رفتن سوالات کنکور !

علیرضا پاک فطرت گفت: درخصوص لو رفتن سوالات کنکور دیگر بحث پول درمیان نیست بلکه مسائل امنیتی مطرح است.

* اگر با این همه تمهیدات باز چنین اتفاقاتی رخ داده باشد این هم خودش اغتشاش است و می‌خواهند با احساسات و روح و روان جوانان و نوجوانان بازی و آن‌ها را تحریک کنند.

* من امروز دسترسی به اینترنت و رسانه‌ها نداشته‌ام که از اخبار مطلع شوم ولی اگر این خبر صحت داشته باشد، فکر می‌کنم دیگر بحث پول در میان نیست بلکه بحث‌های امنیتی مطرح است. به باور من به عمد این کار را می‌کنند تا جامعه را بهم بریزند.

* (درخصوص اینکه چه کسانی ممکن است چنین هدفی را داشته باشند): «من نمی‌دانم چه کسانی هستند ولی اگر واقعا با این همه تمهیدات باز چنین اتفاقاتی رخ داده باشد این هم خودش اغتشاش است. می‌خواهند با احساسات و روح و روان جوانان و نوجوانان بازی و آن‌ها را تحریک کنند.»

* این بحث دیگر بیشتر از آنچه است که طرف پول گرفته باشد تا سوالات را لو دهد. با این اوضاع و احوالی که من می‌بینم انگیزه بیشتر از بحث مالی است و دستگاه‌های نظارتی باید دقت بیشتری کنند چراکه شاید یک عده ضد انقلاب دنبال تحریک جوانان شاداب و پر انرژی هستند و می‌خواهند آن‌ها را تحریک کنند و گرنه چه دلیلی دارد این اتفاق بیافتد؟ مگر بار اولی است که آزمون گرفته‌ایم؟

* سازمان سنجش همین امسال پنج شش آزمون، از نظام مهندسی تا همین کنکور را برگزار کرده است؛ چرا سوالات آزمون نظام مهندسی لو نمی‌رود؟ اگر واقعا چنین چیزی باشد نباید به این راحتی از کنارش گذشت. از هر مجموعه‌ای که این اتفاق رخ داده باشد، فراتر از بحث مالی است.

در حالی که مسئولان سازمان سنجش قطع کردن اینترنت حوزه‌های برگزاری کنکور را به عنوان راهی برای جلوگیری از تقلب و افشای سوالات برگزیدند، اما تعدادی از کانال‌های تلگرامی مدعی شده‌اند که سوالات کنکور و پاسخ آن را در دست دارند.

توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره تقلب کنکوری در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان سنجش در مورد تخلفات صورت گرفته در کنکور صبح امروز گفت: یک نفر نیز در یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی اقدام به عکس‌برداری از سه صفحه دفترچه‌های خود و انتقال آن به خارج از محل برگزاری آزمون و ارسال برای پشتیبان خود کرد که این فرد نیز دستگیر شد.

همچنین خبرگزاری فارس به نقل از عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نوشت:

* (با بیان اینکه آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ با موفقیت کامل به پایان رسید): از همراهی و صبوری عموم مردم به ویژه ساکنین اطراف حوزه‌های برگزاری آزمون تشکر و قدردانی می‌کنیم.

* در برگزاری این آزمون نهادها و دستگاه‌های زیادی از جمله شورای امنیت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، وزارت نیرو، وزارت نفت، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، سازمان اورژانس کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی و قضایی مشارکت داشته و سازمان سنجش آموزش کشور را یاری کردند که لازم است مراتب قدردانی خود را از مسئولان و کارکنان این دستگاه‌ها ابراز کنیم.

* (در مورد تخلفات صورت گرفته در این آزمون): ۹ نفر در استان گلستان قصد داشتند اقداماتی در جهت ارسال سؤالات به خارج از حوزه امتحانی صورت دهند که با توجه به رصد قبلی ناکام ماندند و یک نفر نیز در یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی اقدام به عکس‌برداری از سه صفحه دفترچه‌های خود و انتقال آن به خارج از محل برگزاری آزمون و ارسال برای پشتیبان خود کرد که این فرد نیز دستگیر شد که با توجه به زمان کوتاه این اقدام و جمع‌آوری پاسخنامه‌ها و همچنین مراقبت های انجام شده با دستگاه های آشکار ساز هیچ خدشه و مشکلی در این زمینه به وجود نیامد و ادعاهایی که در برخی کانال ها و شبکه های اجتماعی در این باره مطرح می شود به هیچ عنوان صحت ندارد و قابل اعتنا نیست.

* وی در پایان اظهار امیدواری کرد که آزمون سایر گروه‌های آزمایشی نیز بدون هیچ مشکلی و با سلامت کامل برگزار شود.

 

منبع: عرشه

دیگر رسانه ها

ویدئو

ارسال نظر