انتقاد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی:

سخنگوی دولت هر زمان کم می‌آورد توپ را به زمین مجلس می‌اندازد در حالی که در لایحه دولت آمده بود میزان حقوق کارکنان دولت حداکثر ۱۰ درصد افزایش پیدا کند. افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت با گرانی‌ها همخوانی ندارد.

دولت هر زمان کم می‌آورد توپ را به زمین مجلس می‌اندازد!

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان با افزایش شدید قیمت کالاها، همخوانی ندارد و مردم از این وضعیت گله‌مند هستند.

صدیف بدری در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۳ مردادماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، گفت: مردم از وضعیت کالاهای اساسی و گرانی گله مند هستند. کمبود دارو به ویژه داروهای خاص و شربت آنتی بیوتیک کودکان منجر به گلایه‌های جدی مردم شده است. حتماً باید این مسائل در جلسه مشترک امروز هیئت رئیسه مجلس با دولت مطرح شود چرا که اگر تمهیدات اساسی انجام نشود، فشار اقتصادی بر مردم بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت با افزایش شدید کالاها همخوانی ندارد و میزان افزایش حقوق بازنشستگان هم ۱۰ درصد است که این افزایش حقوق با گرانی‌ها همخوانی ندارد. سخنگوی دولت هر زمان کم می‌آورد توپ را به زمین مجلس می‌اندازد در حالی که در لایحه دولت آمده بود میزان حقوق کارکنان دولت حداکثر ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با وجود گذشت ۵ ماه از سال هنوز موافقت نامه‌های اعتبارات دولتی و تملک دارایی و سرمایه‌ای مبادله نشده است و هنوز دولت اعتبارات عمرانی را تخصیص نداده است. حتماً باید این موضوع نیز در نشست امروز با دولت مطرح و پیگیری شود.

 

 

 

منبع: مهر

ارسال نظر