شرکت فایزر اقدام به تولید انبوه قرص‌های درمانی کرونا کرد که می‌توانند بیماری را در کوتاه ترین زمان شکست دهند.

قرص‌های درمانی کرونا به بازار می‌آیند؟

طبق سیاست جدید ایالات متحده که روز چهارشنبه اعلام شد، داروسازان می توانند قرص های درمانی کرونا را مستقیماً برای بیماران تجویز کنند که محصولی از  شرکت فایزر است و این شرکت قصد دارد تولید انبوه آن را توسعه دهد.

 سازمان غذا و دارو گفت که داروسازان می توانند غربالگری بیماران را آغاز کنند تا ببینند آیا آنها واجد شرایط استفاده از قرص Paxlovid هستند یا خیر و سپس دارو را تجویز کنند، که نشان داده شده است این دارو که بدترین اثرات کووید-19 را مهار می کند.  قبلا فقط پزشکان می توانستند داروی ضد ویروسی را تجویز کنند.

این اعلامیه در حالی منتشر می شود که موارد ابتلا به کووید-19، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میرها دوباره در حال افزایش است، اگرچه این موارد نزدیک به پایین ترین سطح خود از زمان شروع شیوع ویروس کرونا در سال 2020 باقی مانده اند.

 مقامات دولت بایدن از اینکه روزانه چند صد آمریکایی به دلیل ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست می دهند، علی رغم در دسترس بودن واکسن ها و درمان ها، ابراز ناامیدی کرده اند.

مقامات دولتی برای افزایش دسترسی به Paxlovid ماه‌ها تلاش کرده‌اند و هزاران سایت را تاسیس کرده‌اند که در آن بیمارانی که آزمایششان مثبت است می‌توانند نسخه Paxlovid را پر کنند.  تغییر FDA هزاران داروخانه دیگر را واجد شرایط تجویز و توزیع سریع قرص‌ها می‌کند، که برای موثر بودن باید زودتر استفاده شود.

پاتریزیا کاوازونی، مدیر مرکز دارویی FDA در بیانیه ای گفت: «از آنجایی که Paxlovid باید ظرف پنج روز پس از شروع علائم مصرف شود، مجوز داروسازان دارای مجوز دولتی برای تجویز Paxlovid می تواند دسترسی به درمان به موقع را افزایش دهد.»

 

ارسال نظر