علت مرگ سها رضایی در ارتفاعات جهان‌نما چه بود ؟

۲ سال پس از جان‌باختن سها رضانژاد، دختر طبیعت‌گرد در ارتفاعات کردکوی استان گلستان، دادستان کردکوی از شناسایی ۵ نفر به‌عنوان مقصران این حادثه تلخ خبر داد.

علت مرگ سها رضایی در ارتفاعات جهان‌نما چه بود ؟

 دختر ۲۷ ساله اهل کرج، روز ۱۹ تیرماه سال ۹۹ همراه گروهی ۳۴نفره از تهران به ارتفاعات جهان‌نما در شهرستان کردکوی استان گلستان سفر کرده بود. یک روز بعد اما به طرز عجیبی ناپدید شد. از همان روز جست‌وجوها برای یافتن سها آغاز شد. گروه‌های مختلف تلاش کردند تا ردی از او پیدا کنند. تلاش تیم‌های جست‌وجو ۲۸ روز ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام روز ۱۸ مردادماه، امدادگران موفق شدند پیکری مجهول‌الهویه را کشف کنند که در ادامه معلوم شد متعلق به سها‌‌ست. با وجود کشف پیکر دختر طبیعت‌گرد اما هنوز مشخص نبود که او چطور دچار حادثه شده است. به همین دلیل بررسی‌های فنی در این باره ادامه یافت.

به نقل از همشهری، کمی بعد حسین زارعی، مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان جزئیات بیشتری از این حادثه را بازگو کرد و گفت: با توجه به شکستگی‌های متعدد در استخوان جمجمه، ستون فقرات، دنده‌ها و اندام فوقانی و تحتانی و محرز نشدن آثار بزه، علت دقیق فوت صدمات متعدد بدنی بر اثر اصابت جسم سخت تعیین شد که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد. هرچند با توجه به گذشت زمان نمی‌توان زمان دقیق مرگ را اعلام کرد اما می‌توان گفت که زمان مرگ متوفی با زمان اعلام مفقود شدنش همخوانی دارد.

با گذشت بیش از ۲ سال از جان‌باختن دختر طبیعت‌گرد، روز گذشته دادستان کردکوی از تکمیل تحقیقات در این باره و ارسال پرونده به دادگاه خبر داد.

هادی عزیززاده گفت: بازپرس بر اساس نظریه کارشناسی در این پرونده ۵ نفر از سرپرستان و اعضای گروه گردشگری را به علت بی احتیاطی و رعایت نکردن نظامات دولتی که منجر به مرگ خانم رضانژاد شد، مقصر شناخت.

او ادامه داد: انتظار برای مشخص شدن نتیجه آزمایش تشخیص هویت، طولانی شدن اعلام نظر کارشناسی و اعتراض چند باره طرفین به نظریه کارشناسی و ساکن نبودن طرفین پرونده در استان و صدور نیابت قضایی برای تحقیق از متهمان از علل زمانبَر شدن صدور کیفرخواست بود.

 

ویدئو

ارسال نظر