زنی که خود را واردکننده تجهیزات پزشکی جا زده بود دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در قم خبر داد و گفت: متهمه تحت عنوان وارد کننده تجهیزات پزشکی کلاهبرداری کرده بود.

زنی که خود را واردکننده تجهیزات پزشکی جا زده بود دستگیر شد

سردار بهادر اسماعیلی اظهار داشت: مدیر عامل یک شرکت صنعتی با طرح شکایت در پلیس آگاهی استان اذعان داشت، به دلیل مشکلات تحریم و قاعده بین المللی امکان واردات تجهیزات و موفق به تبادلات ارزی از کشور چین نمی شدم لذا با پرس و جو و تحقیق از کارشناسان و بعضی از بازرگانان به این نتیجه رسیدم که با واسطه گری می توان تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کرد.

او افزود: نامبرده در ادامه از طریق یکی از شعبات بانکی با متهمه که خود را وارد کننده تجهیزات درمانی معرفی کرده بود آشنا و پس از جلب اعتماد در توافق صورت گرفته ۳۰ درصد معادل ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت به حساب وی واریز اما پس از مدتی هیچگونه اقدامی مبنی بر واردات تجهیزات درمانی توسط وی صورت نگرفته و متوجه کلاهبرداری شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: با استعلام از شرکت بازرگانی مربوطه و از دانشگاه علوم پزشکی و اداره ثبت شرکت ها مشخص شد مجوز شرکت متهمه چندین سال است که از درجه اعتبار ساقط و با دانشگاه علوم پزشکی بابت واردات تجهیزات درمانی هیچگونه سابقه همکاری نداشته است.

سردار اسماعیلی تصریح کرد: سرانجام کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه نامبرده را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر که در نهایت با تحویل به مرجع قضائی استان با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

 

منبع: رکنا

ویدئو

ارسال نظر