فرمانده انتظامی نیشابور از شناسایی و دستگیری ٢ متهم به کلاهبرداری ۶۰ میلیارد ریالی با شگرد سرمایه‌گذاری و خرید و فروش خودرو در این شهرستان خبر داد.

کلاهبرداری میلیاردی به بهانه خرید و فروش خودرو

سرهنگ علیرضا حسینعلی‌زاده گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان نیشابوری مبنی بر کلاهبرداری از آن ها توسط افرادی سودجو، پی گیری موضوع در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت. 

وی اظهار داشت: در بررسی اظهارات شاکیان پرونده و هم چنین تحقیقات میدانی کارآگاهان پلیس آگاهی، مشخص شد ٢ فرد سودجو پس از اعتمادسازی و وعده سرمایه‌گذاری جهت خرید و فروش خودرو از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی با اشراف اطلاعاتی دو متهم مرد را در این زمینه شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی آنها را در یک اقدام ضربتی دستگیر که متهمان در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به ۴ فقره کلاهبرداری از ۴ شهروند به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اعتراف کردند. 

سرهنگ حسینعلی‌زاده با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی خطاب به شهروندان تاکید کرد: ضعف آگاهی، طمع و اعتماد بی جا می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشد ضمن این که افراد کلاهبردار معمولا با ظاهری آراسته و با چرب زبانی، طعمه‌های خود را شناسایی می‌کنند؛ لذا شهروندان با هوشیاری در برابر پیشنهادهای وسوسه انگیز مالی، زمینه جرم را از شیادان سلب کنند.

منبع: ایلنا

ارسال نظر