به دنبال ریزش یک تپه‌ خاکی در زیارتگاه «چشمه امام علی» در نزدیکی کربلای معلی و زیر آوار ماندن تعدادی از زائران و خدام، سازمان دفاع مدنی عراق از خارج کردن سه نفر که دو تن از آنها کودک بودند از میان آوار خبر داد.

ریزش یک تپه‌ خاکی در نزدیکی کربلای معلی

سازمان دفاع مدنی عراق با اعلام فرو ریختن تپه خاکی در چشمه امام علی(ع) در نزدیکی کربلای معلی و احتمال وجود شماری از زائران در زیر آوار اظهار داشت: ۲۰ تیم از استان‌های بغداد، نجف، کربلا و بابل با نظارت مدیرکل سازمان دفاع مدنی برای مشارکت در عملیات آواربرداری و جست‌وجوی زائران احتمالی به محل حادثه در منطقه اعزام شده‌اند.

در همین رابطه، «معاذ سلام»، هماهنگ‌کننده سازمان دفاع مدنی خبر داده است که چندین نفر در زیر آوار مانده‌اند که صدای آنها شنیده می‌شود و تا کنون سه تن از آنها از زیر آوار نجات داده شدند.

به گزارش شفقنا به نقل از الفرات، چشمه امام علی(ع)، زیارتگاهی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی کربلا و در شمال جاده این شهر به سوی عین‌التمر است. این زیارتگاه در باور مردم، همان چشمه‌ای است که امام علی(ع) در مسیر نبرد صفین آشکار کرد. چشمه امام علی(ع)، امروزه گسترش زیادی یافته و دارای شبستانی بزرگ، چندین بستان و امکانات رفاهی است.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر