اختلاف ۲ برادر بر سر ارثیه پدری و زمین‌های کشاورزی تا آنجا پیش رفت که یکی از آنها با در دست داشتن کلاشنیکف راهی خانه دیگری شد و برادرش و ۵ عضو خانواده او را به قتل رساند.

برادرکشی سر ارثیه پدری/برادر عصبانی با شلیک گلوله ۵ عضو خانواده برادرش را هم کشت!

 این جنایت هولناک صبح پنجشنبه در شهرستان دلفان در استان لرستان رخ داد. ماجرا از این قرار بود که ۲ برادر از مدتی قبل و بعد از فوت پدرشان بر سر ارثیه و زمین‌های کشاورزی که متعلق به پدرشان بود دچار اختلاف شده بودند. آنها چندین بار بر سر این مسئله با هم دچار بحث و مشاجره شده بودند و در نهایت صبح پنجشنبه، یکی از آنها که از این ماجرا به‌شدت عصبانی بود با در دست داشتن یک قبضه کلاشنیکف راهی خانه برادرش شد تا نقشه‌ هولناکی را که در سر داشت عملی کند.

این مرد پس از ورود به داخل خانه و در اقدامی هولناک ابتدا برادرش و همسر او و پس از آن نیز ۴ فرزند آنها را به گلوله بست و پا به فرار گذاشت. همسایه‌ها که با شنیدن صدای تیراندازی در جریان ماجرا قرار گرفته بودند وحشتزده پلیس را خبر کردند و دقایقی بعد تیم‌هایی ازماموران پلیس و اورژانس راهی محل حادثه شدند.

در همان ابتدا معلوم شد که بر اثر این تیراندازی ۵ نفر جانشان را در دم از دست داده‌اند، اما یکی از اعضای خانواده هنوز نفس می‌کشید که به سرعت به بیمارستان انتقال یافت اما شدت جراحاتی که دیده بود به حدی بود که وی نیز جانش را از دست داد.

ماموران پلیس در همان ابتدا هویت ضارب را که عموی خانواده بود شناسایی کردند و در جریان بررسی‌ها دریافتند که وی در خانه‌ای در یکی از روستاهای اطراف نورآباد مخفی شده است. به این ترتیب تیم‌های عملیاتی راهی این محل شدند و متهم را یک ساعت پس از وقوع جنایت دستگیر کردند.

به‌دنبال این حادثه، محمد زیرک، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان گفت: در این حادثه ۶ نفر از اعضای یک خانواده شامل پدر، مادر و ۴ فرزند آنها توسط برادر پدر خانواده که جوانی ۳۶ ساله است به قتل رسیدند.

وی افزود: با دستگیری متهم وی اعتراف کرد که مدتی قبل با برادرش بر سر ارثیه و مسائل مالی دچار اختلاف و در نهایت عصبانیت آنی شده و به همین دلیل دست به این جنایت زده و از این اقدام خود پشیمان است.

دادستان دلفان از همه بزرگان، ریش سفیدان و افراد صاحب نفوذ تقاضا کرد چنانچه مسائلی از قبیل اختلافات مالی، ملکی، خانوادگی و... در بین اقوام رخ می‌دهد این عزیزان با وساطت و پادرمیانی مانع از تنش‌ها و درگیری‌ها شوند تا خدای ناکرده شاهد این حوادث  تلخ نباشیم.

 

ارسال نظر