سخنگوی وزارت صمت توضیح داد؛

قالیباف گفت: در حوزه خودرو پیشنهاد این شرکت، سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو برای تولید یک میلیون دستگاه خودرو در سال بود که ۶۰۰ هزار خودرو سواری، ۲۰۰ هزار خودرو هیبریدی و ۲۰۰ هزار خودرو سنگین را شامل می شود. سیاست وزارت صمت این است که از هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در جهت افزایش و ارتقای تولید حمایت کند.

شرکت ماکارونی‌ساز خودروساز می‌شود/ ماجرا چیست؟

 تعادل در عرضه و تقاضای خودرو در بازار، همواره یکی از چالش های اساسی بوده است. موضوعی که در سال های اخیر به دلیل ممنوعیت واردات خودرو به کشورمان، بیش از پیش ضرورت پیدا کرده است، زیرا در حال حاضر سمت تقاضا با سبقت از سمت عرضه، باعث شده تا اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار قابل توجه شود. در این میان، دو راهکار مد نظر سیاست گذار حوزه خودروست؛ واردات خودرو و افزایش تولید داخلی توسط خودروسازان. 

از بین این دو راهکار کلیدی، فعلا بحث واردات خودرو در مرحله تعیین تکلیف آیین نامه آن توسط هیات دولت است و برای راهکار دوم نیز با پیگیری های وزارت صمت، به طور نسبی روند مثبتی را در خط تولید خودروسازان شاهد هستیم؛ هرچند نیازمند پیگیری های مداوم از سوی این وزارتخانه است، در این میان، در روزهای اخیر خبری مبنی بر ورود یک کارخانه تولید ماکارونی به دنیای خودرو منتشر شد. این خبر بیان داشت که گروه صنعتی زر قصد دارد به جمع خودروسازان بپیوندد.

 

در این باره، امروز امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با تابناک اقتصادی در پاسخ به این  که ماجرای تولید یک میلیون خودرو توسط یک گروه صنعتی زر چیست، اظهار داشت: در بهار سال گذشته، تعدادی از هلدینگ‌های بزرگ تولیدی - سرمایه‌گذاری، تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت صمت در چارچوب اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برای توسعه سرمایه‌گذاری به امضا رساندند.

وی افزود: در قالب تفاهم‌نامه مذکور، گروه صنعتی زر با یک پیشنهاد چهار میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های حمل‌ونقل، غذایی، خودرو، شیمیایی و پتروشیمی وارد عمل می‌شود. در حوزه خودرو پیشنهاد این شرکت، سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو برای تولید یک میلیون دستگاه خودرو در سال بود که ۶۰۰ هزار خودرو سواری، ۲۰۰ هزار خودرو هیبریدی و ۲۰۰ هزار خودرو سنگین را شامل می شود.

این مقام مسئول در وزارت صمت تاکید کرد: با بررسی کارنامه عملکردی گروه صنعتی زر در حوزه‌های مختلف و با توجه به اینکه این گروه صنعتی در دهه‌ ۶۰، کار ساخت قطعات خودرو همچون سرسیلندر و میل‌لنگ را آغاز کرده و در این زمینه صاحب تجربه بوده، وزارت صمت با این درخواست موافقت کرده و در تیرماه ۱۴۰۰، مجوز تاسیس کارخانه‌ برای تولید خودرو برای این گروه صنعتی صادر شد.

سخنگوی وزارت صمت در ادامه افزود: زمین مورد نیاز، تخصیص پیدا می‌کند و در حال حاضر خط تولید در حال تکمیل است. در اعطای مجوز و امضای مراسم، مقامات محلی و استانی از دولت، مجلس و قوه قضایی حاضر بوده‌اند. این نکته نیز شایان ذکر است که در چارچوب همان تفاهم‌نامه سال گذشته، هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری وارد عمل شده و منحصر به گروه صنعتی زر نیست و اطلاع‌رسانی‌های آن انجام خواهد شد؛ ضمن اینکه سیاست وزارت صمت این است که از هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در جهت افزایش و ارتقا تولید حمایت کند.  

قالیباف در انتها در پاسخ به سوال تابناک مبنی بر زمان احتمالی عرضه محصولات این گروه صنعتی به بازار گفت: این موضوع بستگی به برنامه ریزی های این شرکت برای تکمیل خط تولید دارد و در حال حاضر مشخص نیست.

 

ارسال نظر