سیگار کشیدن در سریال های نمایش خانگی جنجالی شد و ساترا به این موضوع تذکر داد.

"یاغی" به خاطر سیگار تذکر گرفت؛ هشدار نسبت به افزایش دستمزدها و نرخ ها

معاون پایش و نظارت ساترا درباره نمایش سیگار و مصرف دخانیات در آثار نمایشی پلتفرم‌ها، توضیح داد: در برخی محتوای بومی تولیدشده، ایراداتی مشاهده می‌شود که در تمام موارد این‌چنینی، تذکراتی به رسانه‌ها داده می‌شود که در اکثر موارد، اصلاحات مد نظر، صورت می‌پذیرد.

در هر صورت بنای ساترا در گفت‌وگوهای دوطرفه و تعامل سازنده با عوامل هنری و مدیران پلتفرم ها، به حداقل رساندن اینگونه موارد است.

وی درباره اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر مسئولیت نظارت و صدور مجوز ساترا و ارشاد در نمایش خانگی نیز تاکید کرد:

طبق آنچه می‌دانم براساس تفاهم‌ها و همکاری‌هایی که بین نهادهای فرهنگی کشور بوده، این تقسیم کار صورت پذیرفته است. و نقش اصلی ساترا در صدور مجوز تولید و انتشار برنامه‌هایی همچون تولید سریال و برنامه های تلویزیونی در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر مشخص و مبرهن بوده و ادامه خواهد داشت.

او درباره ورود ساترا به موضوع دستمزدهای هنرمندان در آثار نمایشی رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر هم توضیح داد: در نتیجه رقابت بین رسانه ها برای استخدام این هنرمندان، منجر به افزایش دستمزدها و نرخ ها می شود.

وظیفه نهاد ناظر بر رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر این است که نگذارد تورم استعداد به ضرر مخاطب و گرانی بیش از حد دسترسی به محتوا بیانجامد.

 

منبع: وقت صبح

ارسال نظر