همزمان با انتشار قسمت هفدهم سریال یاغی، واکنش‌ها و اعتراضاتی به قسمت‌هایی از این سریال که روایت‌گر مسابقات کشتی جهانی است، صورت گرفت.

سکانس جنجالی سریال یاغی چرا سیاسی شد؟+فیلم

پس از انتشار تازه ترین قسمت سریال یاغی به کارگردانی محمد کارت که از ابتدای تیرماه انتشار خود را در شبکه نمایش خانگی آغاز کرده، ورود قهرمان قصه (جاوید) همراه دیگر نمایندگان جوان کشتی ایران به مسابقات قهرمانی کشتی و بازی در برابر حریف آمریکایی، اوکراینی، روسی و چینی حواشی ایجاد کرد.

در این قسمت داستان یاغی، جوانان کشتی گیر به نمایندگی ایران مغلوب حریف آمریکایی و اوکراینی خود شده اما حریف روس و چینی خود را می برد. پس از واکنش هایی که فعالان رسانه ای در توئیتر به این سکانس ها داشتند، خبرگزاری دانشجو با انتشار ویدئویی از  قسمت هفدهم یاغی در کنار فیلم هایی از  مسابقات واقعی کشتی ایران و آمریکا واکنش نشان داد و نوشت:

"غرب‌زدگی در یاغی!"

در یکی از سریال های شبکه نمایش خانگی که روند داستانی آن روایت گر ورزش کشتی هم است ؛ در مسابقات جهانی، نمایندگان تیم ملی ایران را مغلوب نماینده اوکراین و آمریکا نشان می‌دهد. این در حالیست که تاکنون هیچ یک از کشتی‌گیران ایرانی در مقابل نمایندگان اوکراین بازنده میدان نبودند بلکه با نتایج قاطع همیشه پیروز این رویارویی ها بودند.

در سکانسی دیگر نماینده ایران در مقابل کشتی‌گیر آمریکایی بسیار ضعیف نشان داده شده که موجب باخت تحقیر آمیز نماینده ایران در مقابل نماینده آمریکا می‌شود، این درحالیست که مردم ایران همیشه شاهد رقابت دلاورانه و به‌یادماندنی نمایندگان ایران در مقابل آمریکا بوده اند.»

یاغی روایت زندگی جوانی است گرفتار سیاهی‌های جنوب شهر که می خواهد خود را از آن منجلاب نجات دهد. در این مسیر پارسا پیروزفر(بهمن خان) که خود از خلاف‌کارهای کهنه‌کار است دست او را می‌گیرد و با نگاهی پدرانه سعی می‌کند او را به قله قهرمانی در ورزش کشتی برساند.  نیکی کریمی،  امیر جعفری،  طناز طباطبایی، ‌ فرهاد اصلانی، ‌آبان عسگری و عباس جمشیدی‌فر از دیگر بازیگرانی هستند که در این سریال حضور دارند.

 

حجم ویدیو: 2.90M | مدت زمان ویدیو: 00:01:03 دانلود ویدیو

ارسال نظر