توصیه بازیکن سابق به بازیکنان تیم ملی : تمرکز داشته باشید و اشتباه نکنید !

توصیه بازیکن سابق به بازیکنان تیم ملی : تمرکز داشته باشید و اشتباه نکنید !

بازیکن اسبق تیم ملی گفت: بازیکنان تیم ملی با این که چند سال کنار کی‌روش نبودند اما قطعاً می دانند که این مربی چه خواسته های تاکتیکی از آنها خواهد داشت.

مهدی امیرآبادی، مدافع سالهای نه چندان دور تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه حضور تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهاراتی را مطرح کرد.

شرایط تیم کشورمان در حالی که چیزی به شروع رقابت‌های جام جهانی باقی نمانده را چطور ارزیابی می‌کنید؟

وقتی کی‌روش به ایران برگشت و هدایت تیم ملی را در دست گرفت ما می‌دانستیم که او با توجه به حضور طولانی مدت در ایران به خوبی با شرایط فوتبال ما هماهنگ است و نیاز به زمان چندانی ندارد. کی‌روش اکثر بچه‌های تیم ملی ایران را می‌شناسد و در این سه یا چهار سالی که در ایران نبود هم تقریباً با برخی از بازیکنان ارتباط داشت.

با این حساب شرایط تیم را خوب توصیف می‌کنید؟

البته! تیم ما شاید بین خود بازیکنانش نیاز به هماهنگی داشته باشد اما بازیکنان و کادر فنی تقریباً هماهنگ هستند. ای کاش می‌توانستیم ظرف زمانی که کی‌روش سرمربی ایران شد چند بازی دوستانه بیشتر برگزار می‌کردیم، در آن صورت شرایط تیم ملی بهتره می‌شد و کی‌روش متوجه میشد کدام بازیکنان در چه شرایطی هستند و میزان آمادگی آنها را کاملاً متوجه می‌شد.

بدون بازی تدارکاتی زیاد به این تیم امید دارید؟

قطعاً این بازیکنانی که ما میشناسیم و امروز در قطر در اردوی تیم ملی حضور دارند همگی به قدرت آماده هستند تا تلاش کنند و شانس شان برای صعود را افزایش بدهند. آنها امروز در قطر هستند تا دل مردم شاد شود و باعث خوشحالی مردم باشند.

فکر می‌کنید شرایط روحی تیم ملی برای حضور در جام جهانی خوب باشد؟

از این بهتر نمی‌شود. هر بازیکنی آرزو دارد در چنین روزهایی در اردوی تیم ملی باشد تا با همه وجود برای تیم فوتبال کشورش بازی کند. شاید آینده این بچه‌ها بعد از پایان جام جهانی زیر و رو شود، به همین خاطر آنها قطعاً می‌روند تا بهترین عملکردشان را مقابل انگلیس، ولز و آمریکا به نمایش بگذارند. فقط باید تمرکز داشته باشند و مرتکب اشتباه نشوند.

خود شما چقدر به صعود تیم ملی مان امیدوارید؟

قطعاً می‌دانیم که بازیهای آسانی در پیش نداریم ولی تیم ملی فوتبال ایران ثابت کرده همیشه در روزهای سخت و در بازی‌های دشوار شگفتی‌ساز شده است. یادمان نمی‌رود در جام جهانی ۲۰۱۴ چطور مقابل آرژانتین ۹۰ دقیقه دوام آوردیم و شاید اگر مسی در آن تیم نبود بازی مساوی تمام می‌شد و یا در دیدارهای جام جهانی قبلی پرتغال و اسپانیا به چه روزی افتاده بودند. امیدوارم بچه‌های تیم ملی تاریخ سازی کنند و با صعود به دور دوم خوشحالی مردم را فراهم بیاورند.

 

ویدئو

ارسال نظر

 

پربحث ترین‌ها

ارسال نظر