پس از انتشار خبری از تولد یک نوزاد با هشت دست و پا در هند، گزارش‌ها حاکی از آن است که مردم محلی به بیمارستان هجوم آورده‌اند تا این موجود چند دست و پا را از نزدیک ببینند.

ببینید: تولد نوزاد چهار دست و پا در هند تعجب همه را برانگیخت

 زنی در هند نوزادی با چهار دست و پا به دنیا آورد. به گفته پزشکان، مادر و کودک هر دو سالم هستند.

 تولد این نوزاد چهار دست و پا که بسیاری از هندی‌ها آن را معجزه می‌دانند و به نسخه‌ای از خدا تشبیه شده است، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های هند داشته است. این نوزاد در آخر هفته در مرکز بهداشت جامعه شاه آباد در هاردوی، منطقه‌ای در شمال هند، در ایالت اوتار پرادش به دنیا آمد.

به گزارش دیلی استار، کارینا مادر این نوزاد که نام خانوادگی خود را فاش نکرد، پس از تجربه درد زایمان به بیمارستان منتقل شد و بلافاصله بعد از آن زایمان کرد. علیرغم نادر بودن این اتفاق، گفته می‌شود که مادر و کودک هر دو سالم هستند و حالشان خوب است. نوزاد روز شنبه با وزن ۳ کیلوگرم به دنیا آمد.

راجو ساح که به بیمارستان کتیهار سادار آمده بود از اینکه همسرش نوزادی با چهار دست و چهار پا به دنیا آورده است، شوکه شد.

این اولین بار نیست که یک نوزاد در هند مردم محلی را هیجان زده می‌کند. اوایل امسال نیز، بچه‌ای دیگر با چهار دست و پا در بیهار به دنیا آمده بود.

به گفته پزشکان این نوزاد از اختلال پولیملیا (Polymelia) رنج می‌برد. این اختلال مادرزادی منجر به دست‌ها و پاهای غیرقابل استفاده اضافی می‌شود که معمولاً منقبض و بدشکل به نظر می‌رسند. برخی موارد از سناریوهای دوقلو به هم پیوسته ناشی می‌شوند که در آن رشد یک دوقلو با شکست مواجه می‌شود و تنها چند اندام به وجود می‌آید.

 

حجم ویدیو: 6.87M | مدت زمان ویدیو: 00:01:11 دانلود ویدیو
منبع: فرارو

ارسال نظر