عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس گفت: هر زمان که دولت رتبه‌بندی معلمان را اجرا کند، باید بداند که تاریخ شروع رتبه‌بندی معلمان از شهریور سال ۱۴۰۰ است و از آن زمان باید اعمال شود‌.

جدیدترین خبر از رتبه‌بندی فرهنگیان/تاریخ شروع از شهریور سال ۱۴۰۰ است

حسین حق وردی، درباره آخرین وضعیت قانون رتبه‌بندی معلمان ، اظهار داشت: چندی پیش آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان در هیئت دولت تدوین شد، اما در کمیته تطبیق قوانین مجلس رد شد.

وی بیان کرد: کمیته تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی حدود ۱۶ مورد ایراد از آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان گرفت و آیین‌نامه دولت مطابقت لازم را با قانون مصوب مجلس شورای اسلامی نداشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در حال اصلاح آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان است و هنوز آیین‌نامه اصلاح شده رتبه‌بندی معلمان به مجلس شورای اسلامی ابلاغ نشده است.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: دولت ۶ ماه فرصت داشت که آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان را تدوین و ابلاغ کند. دولت هم این آیین‌نامه را ابلاغ کرد، اما چون این آیین‌نامه ایراداتی داشت، دولت باید این موارد را هم اصلاح کند و آیین‌نامه جدید را ابلاغ کند.

حق وردی گفت: هر زمان که دولت رتبه‌بندی معلمان را اجرا کند، باید بداند که تاریخ شروع رتبه‌بندی معلمان از شهریور سال ۱۴۰۰ است و از آن زمان باید اعمال شود‌.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره میزان افزایش حقوق معلمان پس از اجرای رتبه بندی گفت: ابتدا باید رتبه هر همکار فرهنگی مشخص شود و بر اساس رتبه و سابقه حکم می خورد و بر اساس آن حقوق مشخص می‌شود و نمی‌توان عددی را عنوان کرد.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رتبه فرهنگیان با یکدیگر فرق می‌کند و بر اساس سه بند از بندهای حکم کارگزینی، رتبه آنان مشخص می‌شود.

 

 

 

ارسال نظر