شوک بزرگ به عاشقان اپل؛ باتری آیفون در معرض نابودی؟

تعداد قابل توجهی از کاربران آیفون، پس از دریافت آپدیت iOS ۱۶.۵ از کاهش عجیب و غریب عمر باتری خود شکایت دارند. اما مشکل از کجاست؟
شوک بزرگ به عاشقان اپل؛ باتری آیفون در معرض نابودی؟
کد خبر : ۲۱۵۲۴

طی روزهای اخیر، تعداد زیادی از کاربران آیفون در شبکه‌های اجتماعی از کاهش عمر باتری دستگاه‌های خود پس از دریافت آپدیت iOS ۱۶.۵ گلایه کرده‌اند. برخی کاربران از کاهش ۵۰ درصدی عمر باتری خود خبر دادند و برخی دیگر نیز گفته‌اند که باتری گوشی‌هایشان اکنون تنها چند ساعت پس از شارژ کامل، خالی می‌شود.

شکایت کاربران آیفون از عمر ضعیف باتری پس از آپدیت iOS ۱۶.۵

اپل با پذیرش این مشکل، اعلام کرد که در حال بررسی علت است. این شرکت در این خصوص نکاتی را به کاربرانی که با عمر ضعیف باتری مواجه شده‌اند، گوشزد کرده است:

  • آیفون خود را ریستارت کنید
  • به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها
  • خاموش کردن ویژگی‌های بلااستفاده
  • تنظیم روشنایی نمایشگر

این شرکت در ادامه اضافه کرد که اگر پس از رعایت نکات فوق، هم‌چنان با کاهش شدید عمر باتری روبرو هستید، با پشتیبانی اپل تماس برقرار کنید.

چه عاملی باعث کاهش عجیب عمر باتری گوشی‌های آیفون شده است؟

آپدیت iOS 16.5

هنوز مشخص نیست که دقیقا چه چیزی باعث عمر ضعیف باتری گوشی‌های آیفون، پس از آپدیت iOS ۱۶.۵ می‌شود. با این حال، چند مورد شبهه‌انگیز در این خصوص به چشم می‌خورند.

فعالیت‌های پس‌زمینه

پس از آپدیت آیفون، تعدادی فرآیند در پس‌زمینه برای بهینه‌سازی نرم‌افزار آغاز می‌شود. این فرآیندها ممکن است مصرف باتری را افزایش دهند، به‌ خصوص اگر در طول فرآیند به‌روزرسانی در حال استفاده سنگین از گوشی خود باشید.

ویژگی‌های جدید آپدیت iOS ۱۶.۵

نسخه آی او اس ۱۶.۵ شامل تعدادی ویژگی جدید است که احتمالا باتری بیش‌تری در مقایسه با نسخه‌های قبلی مصرف می‌کنند.

وجود باگ

علاوه بر موارد فوق، این احتمال وجود دارد که کاهش قابل توجه عمر باتری دستگاه‌های آیفون به دلیل وجود یک یا تعدادی باگ در نسخه iOS ۱۶.۵ باشد. اپل در حال بررسی این احتمال است و تاکید کرده که در صورت یافتن باگ، راه‌حلی برای رفع آن ارائه خواهد کرد.

 

ارسال نظر