تصمیم عجیب جزیره‌ای وزیر ارتباطات برای اعمال محدودیت اینترنت در کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در برخی از استان‌ها در یک ساعت خاصی، یکسری محدودیت‌ها اعمال می‌شود که عموم مردم این محدودیت‌ها را احساس نمی‌کنند.
تصمیم عجیب جزیره‌ای وزیر ارتباطات برای اعمال محدودیت اینترنت در کشور
کد خبر : ۴۴۸۱۷

عیسی زارع‌پور  قطعی یا کندی اینترنت در روز‌های اخیر را رد کرد و اظهار داشت: در روز‌های اخیر هیچ کسی با قطعی یا کندی اینترنت رو به رو نشده است. ما در حال توسعه و ارتقای شبکه و نصب برخی از تجهیزات جدید هستیم تا ۵۰ درصد به ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور تا پایان سال اضافه کنیم.

وی اضافه کرد: در برخی از استان‌ها در یک ساعت خاصی در نیمه شب ها، یکسری محدودیت‌ها اعمال می‌شود که اصلاً عموم مردم این محدودیت‌ها را احساس نمی‌کنند. ممکن است که بخشی از کاربران که ساعت ۲ نصف شب بیدار هستند در یک نقطه خاصی کندی اینترنت را احساس کنند، اما این احساس عمومی نیست.

آقای زارع‌پور تأکید کرد: برای اینکه ظرفیت شبکه را افزایش دهیم، مجبوریم به برخی از نقاط، زمان خاموشی دهیم، ولی شاید در حد یک صدم ظرفیت کل شبکه باشد که عموم مردم آن را احساس نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: اخیراً پس از اینکه افت بسیار ناچیز سرعت اینترنت در برخی از مناطق رخ داد، عده‌ای سریع عنوان کردند که «مانور قطع اینترنت» است و می‌خواهند اینترنت را قطع کنند، به همین دلیل تأکید کردم کندی یا قطعی احتمالی اینترنت در برخی از مناطق به منظور ارتقای شبکه را حتماً از قبل به مردم اطلاع رسانی کنند تا شائبه‌ها از بین برود.

آقای زارع‌پور در واکنش به اعلام مدیرعامل پرسپولیس مبنی بر اینکه قرار است سیم کارت بدون فیلتر و بدون محدودیت اینترنت در اختیار بازیکنان النصر قرار گیرد، گفت: هنوز درخواستی در این مورد به ما واصل نشده است. نکته قابل توجه اینکه وزارت ارتباطات مرجع رفع فیلتر نیست. دادستانی کل کشور و کارگروه تعیین مصادیق و محتوای مجرمانه متولی تصمیم گیری در مورد رفع محدودیت است و باید از آن‌ها سوال کنید.

منبع :
شفقنا
ارسال نظر