نشست شورای عالی کار برای افزایش دستمزد کارگران

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از برگزاری نشست هفته آینده شورای عالی کار با محور تقویت معیشت کارگران خبر داد.
نشست شورای عالی کار برای افزایش دستمزد کارگران
کد خبر : ۴۴۸۴۲

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه هفته آینده شورای عالی کار با محوریت تقویب معیشت کارگران تشکیل جلسه می‌دهد گفت: ما به دنبال این هستیم که با مستندات دولت را متوجه کاهش قدرت خرید کارگران کنیم. تلاش داریم با حمایت‌های غیر نقدی از جمله کالابرگ الکترونیک و تأمین سفره خانوار کارگری کمک به معیشت کنیم.

دولت باید از کارگران حمایت کند

ابوی با اشاره به اینکه برگزاری جلسه و توجه به معیشت درخواست کارگران بوده است افزود: دولت با اجرای طرح کالابرگ تلاش خود را می‌کند تا در طرح کالابرگ موفق عمل کند و قیمت‌ها کنترل شود. اما این موضوع به تنهایی کفایت نمی‌کند و تقویت قدرت معیشت خانوار‌های کارگری لازم است؛ بنابراین ضرورت دارد دولت هر گونه که می‌تواند کارگران را حمایت کند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در صورتی‌که در میانه سال بحث ترمیم مزد صورت گیرد، اختلاف نظر‌های شرکای اجتماعی برای مذاکرات مزدی سال آینده کاهش می‌یابد و کارگران و کارفرمایان با چالش کمتری به مذاکره مزد سال بعد می‌پردازند.

ابوی درپاسخ به اینکه آیا درباره حقوق و دستمزد در جلسه قبلی شورای‌عالی کار صحبتی شد گفت:نمایندگان کارگری به‌دنبال برگزاری جلسه‌ای برای بررسی دستمزد و کاهش قدرت خرید کارگران هستند، با توجه به افزایش قیمت‌ها و عدم ثبات در قیمت کالا‌های اساسی، نمایندگان کارگری پیگیر بررسی این مسئله با حضور مسئولان هستند.

منبع :
سلام نو
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ناشناس
ارسالی در
این جلسات باشه برای اخر سال و تعیین حقوق برای سال اینده امسال که دیگه داره تمام میشه اقایان و مسعولان دلسوز مردم و دلسوز کارگران . خودتون رو مسخره کنید که کردید
علی
ارسالی در
کالابرگ، واقعا مضحک که بتوانه کمکی بکنه، وقتیکه پول یکماه یارانه نیم کیلو گوشت گوساله هم نمیشه انوقت حرف از کالابرگ کاملا خنده دار و مسخره هست.