وعده شهردار تهران درباره راه‌اندازی تراموا

شهردار تهران وعده داد که تراموا امسال در این شهر وارد مرحله عملیاتی می‌شود.
وعده شهردار تهران درباره راه‌اندازی تراموا
کد خبر : ۴۵۰۰۹

محسن هاشمی رئیس سابق شورای شهر تهران اخیراً گفت‌وگویی را با یکی از رسانه‌ها درباره اقدامات شهرداری تهران انجام داده و به موضوع تراموا و مطرح شدن آن از سوی شهردار تهران پرداخته و مدعی شده ساخت تراموا در حد خبرسازی است و اعضای شورا هم می‌دانند موضوع جدی نیست.

امروز علیرضا زاکانی در حاشیه یکصدوهفتادوهفتمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران با اشاره به این ادعای هاشمی با تاکید بر اینکه این سخنان سطحی است، گفت: خودشان بهتر از هر کسی می‌دانند چه می‌گویند؛ استفاده از تراموا در کشور‌های پیشرفته به سرعت در حال افزایش است و جزء حمل و نقل پاک به شمار می‌رود؛ ما هم در دهه ۹۰ مطالعات آن را انجام دادیم؛ یاد گرفتیم بیشتر از اینکه به حرف‌های آن‌ها بپردازیم کار کنیم. بودجه تراموا، مشارکتی است و وزارت دفاع در یکی از خطوط مشارکت کرد و اقدامات آن منوط به تصویب در شورا خواهد بود و امسال عملیاتی می‌شود.

شهردار تهران تاکید کرد: برای اول مهر در تلاش هستیم اشکالات سال قبل در موضوعاتی مثل سرویس مدارس کودکان استثنایی و دیگر موارد را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش سرویس مدارس دانش‌آموزان استثنایی ما در گذشته هزینه را پرداخت می‌کردیم و مجموعه‌ها قرارداد منعقد می‌کردند، گفت: امسال رویه تغییر کرد و سامانه‌ای پیش‌بینی شد تا مبتنی بر نیاز، خدمات‌رسانی به این دانش‌آموزان انجام شود.

زاکانی در واکنش به تحریم خود از سوی انگلیس نیز گفت: این موضوع به اندازه‌ای بی‌ارزش است که نیاز به صحبت در مورد آن نیست؛ این تحریم حتما اثرگذار نخواهد بود.

ارسال نظر