سود پول‌های بلوکه شده ایران چه قدر است؟

خبرگزاری رسمی کره جنوبی نوشت: ایران پس از دریافت پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی به دنبال دریافت سود این مبالغ از بانک‌های این کشور خواهد بود.
سود پول‌های بلوکه شده ایران چه قدر است؟
کد خبر : ۴۵۲۵۴

خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) روز سه شنبه در خبری به نقل از منابعی که به نام آن‌ها اشاره نکرده، نوشته است: پس از آزادی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی که بدنبال توافق میان تهران و واشنگتن صورت گرفت، ایران بدنبال دریافت سود این پول‌ها از کره جنوبی است.
این خبرگزاری به نقل از منابع دیپلماتیک ایران بدون اشاره به نام و هویت آن‌ها نوشت: مقامات تهران روند بررسی‌های حقوقی را برای مطالبه سود پول‌هایی که قبلا در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شده بود، آغاز کرده‌اند.

بر اساس گزارش یونهاپ، یک مقام دولتی ایران که نخواست نامش فاش شود، گفته است موسسات مالی کره جنوبی به دلیل آنچه تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، بطور غیرمنصفانه درآمد و سود کسب کرده‌اند. طبیعی است که موسسات مالی کره باید این سود را به طرف ایرانی به عنوان صاحب اصلی پول بازگردانند.

در همین حال، یونهاپ به نقل از یک مقام رسمی وزارت خارجه کره جنوبی هم نوشت که این اقدام ایران با روح توافق انجام شده بنی کشور‌های مرتبط با این موضوع، همخوانی ندارد.

این مقام کره جنوبی گفت: تمام جزئیات مربوط به انتقال وجوه مسدود شده بر اساس توافقات با کشور‌های مربوطه از جمله ایران انجام شده است.

منبع :
ایرنا
ارسال نظر