عکس | این خودرو متفاوت‌ترین خودروی تولید شده است!

خودرو مفهومی و لوکس اینفینیتی Vision Qe نیسان، اولین محصول برقی این برند محسوب می‌شود که البته نمی‌دانیم چه زمانی روانه‌ی بازار خواهد شد.
عکس | این خودرو متفاوت‌ترین خودروی تولید شده است!
کد خبر : ۴۸۷۴۷

برند لوکس نیسان که آن را با نام اینفینیتی می‌شناسیم، قصد دارد اولین خودرو برقی خود را عرضه کند که درواقع، سواری فوق‌العاده اسپورتی با نام Vision Qe است. اینفینیتی این طرح مفهومی را در نمایشگاه خودرو ژاپن در هفته‌ی جاری معرفی کرد و وعده داد نسخه‌ی نهایی آن نیز روانه‌ی بازار خواهد شد.

در سال‌های گذشته، اینفینیتی چندین‌بار وعده‌ی عرضه‌ی خودرو الکتریکی را داده؛ اما هنوز چنین محصولی از این شرکت روانه‌ی بازار نشده است. شرکت مادر این برند، یعنی نیسان، در سال ۲۰۱۲ حتی برنامه‌ داشت پلتفرم Leaf پیش‌گام خود را به نسخه‌ای لوکس با ظاهری بهتر تبدیل کند که البته این اتفاق هم هرگز رخ نداد.

اینفینیتی تاکنون چندین نمونه‌ی اولیه و طرح مفهومی از خودروهای برقی را تولید کرده است و سال ۲۰۱۹ گفت که براساس مدل مفهومی QX Inspiration خودرو برقی واقعی خواهد ساخت.

عکس | این خودرو متفاوت‌ترین خودروی تولید شده است!

هیچ‌یک از طرح‌های نیسان و اینفینیتی برای عرضه‌ی خودرو برقی به‌نتیجه نرسیده است و با وجود شروع بسیار موفق نیسان در بازار مذکور با Leaf، فقط یک خودرو برقی دیگر عرضه کرده است که با نام آریا فروخته می‌شود.

درحال‌حاضر، رندرهای Vision Qe را می‌توانید مشاهده کنید و از آن‌ها لذت ببرید. این خودرو برقی از سقف متحک و ورودی هوای بزرگ بهره می‌برد که با طرح نورانی مزین شده است. اینفینیتی Vision QXe را نیز رونمایی خواهد کرد؛ کراس‌اووری که به Vision Qe شباهت دارد. بااین‌حال، تاریخ عرضه‌ی آن به بازار را اعلام نکرد و اطلاعی از قیمت خودرو مذکور نداریم.

به‌سمت مرکز لوگو حرکت می‌کنند و قرار است ظاهر برند مذکور را بهتر نشان دهد.

در سال ۲۰۲۳، به‌سر می‌بریم که شرکت‌های مختلفی خودروهای برقی روانه‌ی بازار کرده‌اند. این در حالی است که اینفینیتی هنوز خودرو الکتریکی واقعی عرضه نکرده است؛ به‌همین‌دلیل، در بازار مذکور در جایگاه پایین‌تری از رقبا قرار می‌گیرد.

عکس | این خودرو متفاوت‌ترین خودروی تولید شده است!

 
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر