در مخاچقلعه چه خبر است ؟ | اعتراض مردم داغستان به ورود یک هواپیمای اسرائیل

پس از آنکه روز یکشنبه یک هواپیما از تل‌آویو وارد مخاچقلعه مرکز داغستان شد صد‌ها نفر در اعتراض به فرود این هواپیما در نزدیکی فرودگاه این شهر تظاهرات کنند.
در مخاچقلعه چه خبر است ؟ | اعتراض مردم داغستان به ورود یک هواپیمای اسرائیل
کد خبر : ۴۸۷۹۴

صد‌ها نفر از مردم داغستان در بحبوحه جنایت صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌ها، در اعتراض به ورود یک هواپیما از تل‌آویو به فرودگاه مخاچقلعه، تظاهرات کرده و باعث تعطیلی این فرودگاه شدند.

به گزارش تاس، پس از آنکه روز یکشنبه یک هواپیما از تل‌آویو وارد مخاچقلعه مرکز داغستان شد صد‌ها نفر در اعتراض به فرود این هواپیما در نزدیکی فرودگاه این شهر تظاهرات کنند.

به دنبال آن، معترضان وارد ترمینال بین‌المللی فرودگاه شدند و پلیس تلاش کرد تا جو را آرام کند.

همچنین آژانس هواپیمایی روسیه اعلام کرد: پس از ورود افراد ناشناس به باند پرواز فرودگاه مخاچقلعه، تصمیم گرفته شد که پرواز‌های این فرودگاه موقتا تعطیل شود.

این آژانس افزود: پرواز‌هایی که قرار بود در این فرودگاه به زمین بنشینند به فرودگاه دیگری هدایت شدند. این وضعیت تا زمانی که اوضاع عادی شود، به قوت خود باقی خواهد بود.

در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال سرزمین فلسطین و محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی، مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیاتی موسوم به عملیات «طوفان الاقصی» را آغاز کرد تا زمینه آزادسازی کامل سرزمین فلسطین، بازگشت آوارگان فلسطینی و گسترش صلح در منطقه با انحلال رژیم غاصب فراهم شود.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، تجاوزگری و جنایت رژیم اسراییل علیه فلسطینی‌ها در این ۲۳ روز تاکنون منجر به شهادت بیش از هشت هزار فلسطینی در غزه و مجروح شدن هزاران نفر دیگر شده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر