ماجرای تحویل «شناسنامه به شرط درخت» در ایلام چه بود؟!

خبر منتشر شده با عنوان "دریافت شناسنامه نوزاد در ایلام منوط به کاشت درخت شد" از سوی مدیر کل ثبت احوال استان ایلام تکذیب شد.
ماجرای تحویل «شناسنامه به شرط درخت» در ایلام چه بود؟!
کد خبر : ۴۸۸۷۱

 در پی انتشار خبری با عنوان "دریافت شناسنامه نوزاد در ایلام منوط به کاشت درخت شد" مدیرکل ثبت احوال ایلام ضمن تکذیب خبر مذکور گفت: کاشت نهال به عنوان الزامات تحویل شناسنامه نوزاد نمی‌باشد و صدور و تحویل شناسنامه یکی از وظایف قانونی ادارات ثبت احوال است.

وی با اشاره به اینکه انتشار این خبر از سوی اداره کل منابع طبیعی ایلام صورت گرفته است و انعکاس آن بدون هماهنگی با ثبت احوال جای تعجب دارد افزود: صدور شناسنامه از تکالیف ثبت احوال است و دستگاه دیگری نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظر نماید.

وی در ادامه توضیح داد: چند روز قبل نشستی با مدیرکل محترم منابع طبیعی استان برگزار شد که در راستای ترویج امور فرهنگی و کمک به محیط زیست، مقرر شد در صورتی که خانواده‌ای صاحب فرزند شود به ایشان امتیازی از سوی منابع طبیعی برای کاشت نهال به صورت رایگان در فضایی مشخص داده خواهد شد.

خسروی در پایان اعلام کرد: این اداره کل بنابر وظیفه ذاتی خود نسبت به صدور و تحویل شناسنامه اقدام نموده و هیچگونه تفاهم نامه‌ای در این خصوص منعقد نشده است.

روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان ایلام

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر