عکس | اسرائیل از نقشه‌ها حذف شد

نقشه‌های آنلاین شرکت‌های چینی بایدو و علی‌بابا نام اسرائیل را از نقشه حذف کردند
عکس | اسرائیل از نقشه‌ها حذف شد
کد خبر : ۴۸۹۰۹

شرکت‌های چینی «علی‌بابا» و «بایدو» نام اسرائیل را از نقشه‌های آنلاین خود حذف کردند.


به گزارش وال استریت ژورنال، نقشه‌های آنلاین شرکت‌های چینی بایدو و علی‌بابا نام اسرائیل را از نقشه حذف کردند

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد: «نقشه‌های آنلاین چینی بایدو و علی بابا مرز‌های شناخته‌شده بین‌المللی اسرائیل و همچنین سرزمین‌های فلسطینی، به‌علاوه شهر‌های کلیدی را مشخص می‌کند، اما نام کشور را به وضوح مشخص نمی‌کند».

این کشور اسرائیل را از نقشه‌های آنلاین خود حذف کرد

 

این روزنامه خاطرنشان کرد که حتی نام کشور‌های کوچکی مانند لوکزامبورگ را به طور کامل بر روی این نقشه‌های دیجیتال نوشته شده است. این روزنامه نوشت که با این شرکت‌ها تماس گرفته است تا دلیل حذف اشاره مستقیم به اسرائیل را روشن کند و پاسخی دریافت نکرده است.

همبستگی بین المللی با مردم فلسطین از همبستگی در کشور‌های عربی و مسلمان فراتر رفته و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به خیابان‌ها آمدند و خواستار پایان دادن به جنایات اسرائیل در غزه شدند. شایان ذکر است، هزاران نفر نیز در سراسر آسیای شرقی تظاهرات کرده‌اند و خواستار آتش‌بس فوری و اجازه کمک‌های بشردوستانه به ۲.۳ میلیون فلسطینی هستند که بسیاری آن را نسل‌کشی در غزه توصیف می‌کنند.

اسرائیل تاکنون بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ فلسطینی از جمله ۳ هزار و ۴۵۷ کودک را در غزه کشته و بیش از ۲۱ هزار نفر را زخمی کرده است. گزارش‌های وزارت بهداشت فلسطین و سازمان‌های بین‌المللی می‌گویند که اکثر کشته‌شدگان و زخمی‌ها زنان و کودکان هستند.

 

بایدو و علی بابا از غول‌های فناوری و اینترنت چین هستند. علی بابا توانسته خود را به عنوان یک بازیگر اصلی در اقتصاد دیجیتال نه تنها در چین بلکه در سطح جهانی معرفی کرده است. اکوسیستم متنوع آن شامل هوش ابری، فروشگاه اینترنتی تاوباو، وبسایت فروش تیمال، تحویل غذا و تجارت الکترونیک بین‌المللی است.

 بایدو بزرگترین موتور جستجوی چین و ارائه دهنده خدمات جامع وب در این کشور است؛ این شرکت خصوصی روابط نزدیکی با دولت چین دارد. همچنین، «روبن لی» به عنوان مدیرعامل و موسس این شرکت یکی از اعضای کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین، یک نهاد مشاوره سیاسی در چین، است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر