کنترل شدید نانوایی‌ها | نان هم دوباره گران می‌شود ؟

وزن چانه و قیمت نان هیچ تغییری نیافته است و با نانوایان متخلف که این دو مورد را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود و مردم می‌توانند موارد تخلفی را از طریق سامانه ۱۲۴ به بازرسان و ناظران گزارش کنند.
کنترل شدید نانوایی‌ها | نان هم دوباره گران می‌شود ؟
کد خبر : ۴۸۹۴۰

«مسعود امرالهی» مدیر کل دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی در رادیو اقتصاد گفت: فروش کالا‌های اساسی در پلتفرم‌های فروش اینترنتی باید با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار انجام شود و با مشاهده هرگونه مغایرت با دستورالعمل مانع از فعالیت‌های آن می‌شویم.

وی با تاکید بر اجرای طرح تشدید نظارت بر فروش نان از ابتدای ماه آبان، توضیح داد: طرح تشدید نظارت بر عملکرد نانوایان در ۲ حوزه کم فروشی و گران فروشی بیشتر تمرکز یافته است.

این مقام مسؤول ادامه داد: وزن چانه و قیمت نان هیچ تغییری نیافته است و با نانوایان متخلف که این دو مورد را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود و مردم می‌توانند موارد تخلفی را از طریق سامانه ۱۲۴ به بازرسان و ناظران گزارش کنند.

مدیر کل دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی، وزن چانه هر نان سنگک و نان بربری را ۶۰۰ گرم اعلام کرد.

وی با تاکید بر الزام دفاع از حقوق شهروندان توسط این دفتر، گفت: از ابتدای مهرماه طرح «شمیم ماه مهر» را در راستای دفاع از حقوق شهروندی به مرحله اجرا گذاشتیم و تمرکز نظارت‌ها روی شبکه‌های عمده و گلوگاه‌های عرضه کالا انجام می‌شود.

امرالهی ادامه داد: همه انبارها، سردخانه‌ها و مراکز تولیدی، روزانه به منظور تطابق با قیمت‌های تنظیم بازاری رصد می‌شود.

وی، هوشمند سازی نظارت بر اطلاعات سیستمی بازار را از دیگر فعالیت‌های دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی برشمرد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر