ایست قیمتها در بازار مسکن نیمه پاییز

به نظر می‌رسد فروشنده‌‌‌های بازار مسکن شهر تهران دیگر مثل چند ماه اخیر انگیزه‌‌‌ای برای فروختن ملک خود ندارند و دامنه انعطاف آنها دست‌‌‌کم در اعلام قیمت اولیه پیشنهادی کاهش یافته است.
ایست قیمتها در بازار مسکن نیمه پاییز
کد خبر : ۴۹۰۸۶

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:البته این ایست قیمتی که در فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار مسکن در نیمه پاییز مشاهده می‌شود، سابقه زیادی ندارد و به نظر می‌رسد از ابتدای آبان تاکنون این رویه در اعلام قیمت‌ها مدنظر فروشنده‌‌‌ها بوده و آنها اصراری برای افزایش یا کاهش قیمت پیشنهادی ندارند.

بررسی تازه‌‌‌ترین قیمت‌های پیشنهادی فروشنده‌‌‌های بازار مسکن که واحدهای خود را برای فروش به بازار عرضه کرده‌‌‌اند نشان می‌دهد آنها در اعلام قیمت از همان حدودی که در موتورهای جست‌‌‌وجوی ملکی مشاهده می‌کنند، تبعیت کرده و تغییری در آن اعمال نمی‌‌‌کنند.

 

اینکه چنین مدلی برای اعلام قیمت فروش املاک مسکونی در نهایت به چه تغییراتی در نبض بازار مسکن خواهد انجامید و آیا می‌تواند از حجم معاملات بکاهد یا اینکه سطح قیمت‌های قطعی فروش را تغییر دهد، فعلا مشخص نیست و این موضوع را باید از طریق آمار رسمی که احتمالا انتهای آبان‌‌‌ماه منتشر خواهد شد، رصد کرد. اما بدیهی است که انگیزه فروختن از سوی مالکان نیز تحت‌تاثیر کاهش تقاضای موثر خرید در بازار مسکن کاهش یافته است.

واسطه‌‌‌های ملکی به فروشنده‌‌‌های پول‌‌‌لازم توصیه می‌کنند که با اعلام تخفیف در قیمت اعلامی، زمینه را برای تماس بیشتر متقاضیان خرید با آنها فراهم کنند. آنها می‌‌‌دانند که در بازار فعلی اگر مزیت قیمتی وجود نداشته باشد، برخی از خریداران حتی انگیزه تماس با فروشنده‌‌‌ها یا واسطه‌‌‌ها را برای بررسی اولیه املاک فروشی پیدا نمی‌‌‌کنند.

 
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر