افشاگری باورنکردنی در مورد حواله‌های خودروی لاکچری

شنیده‌های جدید در رابطه با تدوین لیست پاداش‌بگیران جام جهانی حاکی از آن است که لیست اسامی در جایی غیر از فدراسیون فوتبال تهیه شده است.
افشاگری باورنکردنی در مورد حواله‌های خودروی لاکچری
کد خبر : ۴۹۰۸۸

بیش از دو هفته از انتشار خبر ورود نام ۱۴ نفر بدون ضابطه به لیست واردکنندگان خودروهای لاکچری بابت پاداش صعود به جام جهانی گذشته است. در این دو هفته هیچ‌کدام از مقامات مسئول از جمله فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و نهاد ریاست‌جمهوری در این مورد شفاف‌سازی انجام نداده‌اند.بعد از این‌که اعلام شد نام ۱۴ نفر بدون ضابطه وارد لیست کسانی که بابت صعود پاداش حواله خودرو دریافت کرده‌اند شده، دو برنامه تلویزیونی با تایید چنین مسئله‌ای اعلام کردند این افراد ۱۵ نفر بوده‌اند. یکی از مجریان تلویزیون در توضیحات مربوط به این اتفاق گفت که عده‌ای عنوان پاداش را تغییر داده‌اند و از این طریق توانسته‌اند نام افراد دیگری را به لیست اضافه کنند. میثاقی مجری برنامه فوتبال برتر گفت گویا عنوان پاداش از «پاداش صعود» به «پاداش حضور» تغییر یافته است. این در حالی است که قول حواله خودرو به عنوان پاداش بعد از مشخص شدن صعود تیم ملی به جام جهانی در مقدماتی انتخابی و برد برابر عراق در تهران توسط معاون رئیس‌جمهور به بازیکنان داده شده بود.
شنیده‌های جدید در رابطه با تدوین لیست پاداش‌بگیران جام جهانی حاکی از آن است که لیست اسامی در جایی غیر از فدراسیون فوتبال تهیه و تدوین شده است! طبق این اطلاعات حتی تایپ لیست نهایی هم در فدراسیون فوتبال صورت نگرفته و مشخص نیست کدام نهاد لیست نهایی را آماده کرده است. این اتفاق در حالی رخ داده که تنها فدراسیون فوتبال این حق را داشته که نفرات مدنظر برای دریافت پاداش را مشخص کند.

پیش از این گفته بودیم که در تغییر و تحول لیست پاداش‌بگیران جام جهانی نام عده‌ای از کسانی که در صعود تیم ملی نقش داشته‌اند حذف و عده دیگری وارد شده است. از جمله کسانی که نامشان حذف شده می‌توان به شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس وقت فدراسیون فوتبال هنگام صعود تیم ملی، مجتبی خورشیدی‌ سرپرست وقت تیم ملی، دراگان اسکوچیچ سرمربی وقت تیم ملی، وحید هاشمیان مربی وقت تیم ملی و کریم باقری مربی وقت تیم ملی اشاره کرد.در این بین و طبق شنیده‌ها کریم باقری مربی سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس از این ماجرا ناراحت است. البته ناراحتی باقری بابت دریافت نکردن پاداش نیست و از بی‌احترامی صورت‌گرفته به خودش دل‌خور شده. باقری معتقد است شأن و جایگاه او رعایت نشده است و به هیچ عنوان به دنبال گرفتن حق خودش نیست. در سمت مقابل وحید هاشمیان با وجود این‌که همانند کریم باقری از شرایط به وجود آمده دل‌خور است و حتی این دل‌خوری را در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌ها بروز داد، پیگیر است که بتواند آن‌چه به عنوان پاداش برای تیم و اعضای کادرفنی که در صعود تیم ملی به جام جهانی نقش داشته‌اند مصوب شده را بگیرد. سایر کسانی که می‌بایست نام‌شان در این لیست می‌بود و خط خورده‌اند نیز اقدام خاصی برای گرفتن پاداش خود صورت نداده‌اند و از طرف فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش یا نهاد ریاست‌جمهوری نیز اقدامی در این زمینه برای آن‌ها انجام نشده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر