هزینه هنگفت گوگل برای اول شدن!

شرکت گوگل ۲۶.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱، به شرکت‌های دیگر پرداخت کرد تا موتور جست‌وجوی پیش فرض در مرورگرهای وب و تلفن‌های همراه باشد.
هزینه هنگفت گوگل برای اول شدن!
کد خبر : ۴۹۱۰۹

گوگل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان است که در زمینه موتور جستجو و خدمات اینترنتی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۹۸ توسط لری پیج و سرگی برین در ایالات متحده تأسیس شد و به عنوان یکی از پیشگامان در توسعه ابزارهای اینترنتی معروف است. گوگل همچنین به توسعه سیستم‌عامل اندروید و محصولات متعددی از جمله مرورگر Chrome و سیستم مدیریت ایمیل Gmail معروف است.

 

پرابهاکار راگاوان، یکی از مدیران ارشد گوگل که مسئول جست‌وجو و تبلیغات است در محاکمه ضد انحصارطلبی وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل شهادت داد که گوگل این مبلغ را هزینه کرده است.

میزان مبلغی که این غول اینترنتی برای حفظ جایگاهش به عنوان موتور جست‌وجوی پیش فرض هزینه کرده است، از سال ۲۰۱۴ بیش از سه برابر شده است.

 

به گفته راگاوان، درآمد گوگل از تبلیغات جست‌وجو به ۱۴۶.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ رسید و همزمان، پرداخت پول برای این که این موتور جست‌وجو، در تنظیمات پیش فرض قرار بگیرد، بزرگترین هزینه بوده است.

این شرکت استدلال کرد که توافق اشتراک درآمد، قانون بوده و این شرکت برای رقابتی نگه داشتن کسب و کار جست‌وجو و تبلیغاتش، سرمایه گذاری کرده است. همچنین استدلال کرده است که اگر کاربران از پیش فرض‌ها ناراضی باشند، می‌توانند به موتور جست‌وجوی دیگری سوئیچ کنند.

 گوگل به فاش شدن این ارقام اعتراض و اعلام کرده که به توانایی این شرکت برای مذاکره قراردادهای آتی، ضربه خواهد زد. قاضی آمیت مهتا که بر این پرونده نظارت دارد، حکم کرد که ارقام مذکور باید افشا شوند.

 
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر