مربی سابق تیم ملی والیبال ایران درگذشت

فتحی سال‌ها به عنوان بازیکن و مربی در تیم‌های ملی و باشگاهی کشور فعالیت داشت. وی با مدرک دکترای تربیت بدنی، استاد تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی بود.
مربی سابق تیم ملی والیبال ایران درگذشت
کد خبر : ۴۹۱۸۹

مینا فتحی، بازیکن اسبق تیم ملی والیبال زنان ایران که سابقه حضور در بازی‌های آسیایی به همراه تیم ملی کشورمان را داشت، درگذشت.

فتحی سال‌ها به عنوان بازیکن و مربی در تیم‌های ملی و باشگاهی کشور فعالیت داشت. وی با مدرک دکترای تربیت بدنی، استاد تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی بود. او مسابقات والیبال خود را در سطح آموزشگاهی در سال ۱۳۴۰ در اصفهان شروع کرد و دو بار به قهرمانی آموزشگاه‌های اصفهان رسید. سپس در سال ۱۳۴۲ به همراه تیم منتخب اصفهان نایب قهرمان مسابقات والیبال آموزشگاه‌های ایران شد.

وی از سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۵۵ بازیکن تیم ملی والیبال ایران بود و به همراه این تیم در ۳ دوره بازی‌های آسیایی شرکت کرد که در ششمین دوره این بازی‌ها به همراه تیم ملی والیبال زنان ایران در سال ۱۹۶۶ مفتخر به کسب مقام سوم و مدال برنز شد. فتحی در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۴ نیز با تیم ملی زنان ایران در جایگاه‌های چهارم و پنجم آسیا قرار گرفت.

فتحی کار مربیگری خود را از سال ۱۳۵۰ آغاز کرد و سابقه ۲۵ سال مربیگری در تیم‌های باشگاهی و ملی والیبال را داشت و در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ و همبستگی کشور‌های اسلامی در سال‌های ۱۳۷۱ و بازی‌های همبستگی دانشجویان کشور‌های اسلامی سال ۱۳۷۳ در تهران هدایت تیم ملی دانشجویان زنان ایران را عهده‌دار بود.

مقام سومی بازی‌های همبستگی دانشجویان زنان اسلامی در سال ۱۳۷۳ و قهرمانی لیگ دسته یک زنان در سال ۱۳۷۴ با تیم هما از جمله افتخارات این مربی در والیبال ایران است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر