کانادا مانع ورود مهاجران می‌شود؟

کانادا قصد دارد به دلیل مشکلاتی همچون تورم بالا و بحران مسکن، سیاست افزایش سهمیه جذب مهاجران را متوقف کند.
کانادا مانع ورود مهاجران می‌شود؟
کد خبر : ۴۹۲۰۴

دولت کانادا اعلام کرد که برنامه‌های مهاجرتی خود را برای دو سال آینده بدون تغییر نگاه خواهد داشت و پس از آن یعنی از سال ۲۰۲۶ میلادی، به دلیل مشکلاتی همچون تورم بالا و بحران مسکن، سیاست افزایش سهمیه جذب مهاجران را متوقف خواهد کرد.

به گفته مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، این کشور برای امسال میلادی ۴۶۵ هزار مهاجر جدید، برای سال ۲۰۲۴ میلادی ۴۸۵ هزار نفر و در نهایت برای سال ۲۰۲۵ میلادی ۵۰۰ هزار مهاجر جدید را خواهد پذیرفت و پس از آن برای سال ۲۰۲۶ میلادی «همین سطح را حفظ خواهد کرد».

او افزود که این تصمیم با هدف کمک به رشد اقتصادی و جمعیتی کانادا و تعدیل وضعیت حاکم بر سیستم‌های حیاتی مانند زیرساخت‌ها و مسکن گرفته شده است.

رویال بانک کانادا نیز اعلام کرد که اگرچه هم اکنون با توجه به چالش‌های مسکن، سیاست محدودیت در جذب مهاجر اجرا خواهد شد اما کانادا در دراز مدت به مهاجران نیاز خواهد داشت. این بانک در بیانیه خود افزود که جذب سالانه مهاجر، آن هم به نسبت ۱.۳ درصد از کل جمعیت این کشور با هدف تثبیت ساختار سنی جمعیت کافی نیست و باید این نسبت به حدود ۲.۱ درصد افزایش یابد.

جمعیت کانادا عمدتاً از طریق جذب مهاجر افزایش یافته و رشد جمعیت نیز به رشد اقتصادی این کشور کمک کرده است. به گفته اداره آمار کانادا، ورود قابل توجه مهاجران به این کشور باعث شده که نرخ رشد جمعیت کانادا در سال گذشته میلادی بالاترین نرخ رشد از سال ۱۹۵۷ میلادی باشد و کانادا در میان ۲۰ کشور با بالاترین نرخ رشد جمعیت در جهان قرار بگیرد. این موضوع توانسته است تا حدی از پیامدهای سالخوردگی جمعیت این کشور که عمدتا در حال بازنشستگی هستند و به هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی اضافه می‌کنند بکاهد.

 

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر