شخصی که با وعده اخذ ویزا و اقامت کلاهبرداری می‌کرد،‌ بازداشت شد

کارآگاهان در گام نخست با استفاده از روش‌های اطلاعاتی و تحقیق از شاکیان دریافتند؛ شخصی با تاسیس شرکت مهاجرتی و وعده و اخذ ویزای اقامتی مهاجرتی و گردشگری با اخذ مبالغی از شهروندان به صورت ریالی و ارزی اقدام به کلاهبرداری کرده است.
شخصی که با وعده اخذ ویزا و اقامت کلاهبرداری می‌کرد،‌ بازداشت شد
کد خبر : ۴۹۴۰۶

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در شمال غربی استان تهران خبر داد.

سردار کارآگاه علی، ولی پور گودرزی اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری از شهروندان رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست با استفاده از روش‌های اطلاعاتی و تحقیق از شاکیان دریافتند؛ شخصی با تاسیس شرکت مهاجرتی و وعده و اخذ ویزای اقامتی مهاجرتی و گردشگری با اخذ مبالغی از شهروندان به صورت ریالی و ارزی اقدام به کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: در ادامه با بهره گیری از روش‌های اطلاعاتی و استعلام از اداره ثبت شرکت‌ها و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مشخص شد این شرکت فاقد هرگونه مجوز لازم در این خصوص است.

سردار، ولی پور گودرزی ادامه داد: پس از بی‌توجهی متهم نسبت به احضار وی به دادگاه، کارآگاهان با استفاده از منابع اطلاعاتی و روش‌های میدانی به صورت شبانه روزی متهم را زیر نظر داشتند و در نهایت در یک عملیات غافلگیرانه و هوشمندانه متهم را دستگیر و به اداره سیزدهم انتقال دادند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه متهم در بازجویی منکر حقایق می‌شد، اما با توجه به وجود شکات و مستندات موجود، به کلاهبرداری خود معترف شد، عنوان کرد: متهم تا کنون به ۷ فقره کلاهبرداری از شهروندان با همین شیوه و شگرد اعتراف کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، برای شناسایی سایر مالباختگان در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارد.

منبع: سایت جنایی

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر