رگبار و رعد و برق در این استان‌ها ادامه دارد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۱ و ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
رگبار و رعد و برق در این استان‌ها ادامه دارد
کد خبر : ۴۹۴۹۹

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران، وقوع رگبارو رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان افزود: دوشنبه (۱۵ آبان‌ماه) در مناطقی از جنوب کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی گاهی رگبارو رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. در سایر مناطق کشور جوی نسبتا آرام و پایدار مستقر است.

 وی در ادامه گفت: سه شنبه (۱۶ آبان‌ماه) با نفوذ جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش ابر و بارش باران رخ می‌دهد. در گلستان بارندگی شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: چهارشنبه (۱۷ آبان‌ماه) بارش در این مناطق ادامه خواهد داشت. در این روز وزش باد در نوار شرقی افزایش می‌یابد علاوه بر آن در نیمه شرقی خراسان رضوی و ارتفاعات کرمان نیز رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

 وی در ادامه گفت: طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و باران انتظار می‌رود. پنجشنبه در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. در اواخر وقت ابرناکی و وزش باد شمالی در سواحل غربی دریای خزر آغاز می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: جمعه در شرق اردبیل و استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان شمالی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد و دریای خزر مواج خواهد بود. 

به گفته ضیاییان روز چهارشنبه در شرق کشور وقوع وزش باد شدید و پدیده گردوخاک محتمل خواهد بود. 

وی اضافه کرد:خلیج فارس در دو روز آینده و دریای خزر از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶ آبان‌ماه) کمی ابری همراه با غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و طی (۱۷ آبان ماه) کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۱ و ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر