درمان "کبد چرب" با این محصول شگفت انگیز

محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید یک محصول نانویی با خواص ضدالتهاب شده‌اند که می‌تواند نقش مهمی در بهبود بیماری کبد چرب داشته باشد.
درمان  کبد چرب  با این محصول شگفت انگیز
کد خبر : ۴۹۵۵۲

کبد چرب یا استئاتوز کبدی، طیف وسیعی از بیماری‌ها را در برمی‌گیرد که ویژگی مشترک تمامی آنها تجمع چربی در سلول‌های کبدی بوده که همراه با ضایعات اکسیداتیو التهابی است.

شایع‌ترین نوع کبد چرب، در جامعه ما کبد چرب غیرالکلی است که می‌تواند دیابت نوع دو را افزایش دهد. بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) یکی از شایع‌ترین اختلالات مزمن کبدی در جهان است که بیشتر افراد چاق، بی‌تحرک و مبتلایان به دیابت نوع دو را درگیر می‌کند. این بیماری از طریق سطوح افزایش یافته‌ی‌تری گلیسرید، آنزیم‌های کبدی، برخی بیومارکر‌های التهابی و میزان چربی تجمع یافته در کبد قابل تشخیص است.

گیاه زردچوبه از طریق دخالت در مسیر سنتز کلسترول و کاهش لیپید‌ها و بازگشت آنزیم‌های کبدی آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST) به سطح نرمال و کاهش مقاومت به انسولین در روند بهبود کبد چرب مؤثر است. مصرف داروی «سینا کورکومین» در کنار تغییر سبک زندگی، تغذیه مناسب و کاهش وزن، اثرات قابل توجهی در روند بهبود مبتلایان به کبد چرب غیرالکلی و بازگرداندن عملکرد طبیعی کبدی خواهد داشت.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که کورکومین نقش مهمی در سلامت کبد دارد. این ماده می‌توان سطوح لیپیدی سرم و استئاتوز کبدی را کاهش دهد. به علاوه اثرات آنتی‌اکسیدن و ضدالتهابی آن می‌تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند.

کورکوین قادر است بیان ژن‌های لیپوژنیک در کبد و پاسخ التهابی بافت چربی را کاهش دهد و سیستم دفاع آنتی‌اکسیدانی را افزایش داد و اختلال عملکرد می‌توکندریایی را بهبود دهد. همچنین کورکومین آپوپتوز سلول‌های کبدی را مهار می‌کند.

سینا کورکومین، حاوی کورکومین زردچوبه به صورت نانو می‌سل، موجب افزایش فراهمی زیستی و کارآیی کورکومین با استفاده از نانومیسل‌ها می‌شود. کپسول ژلاتینی سیناکورکومین با اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی برجسته به کاهش درد و التهاب مفاصل کمک می‌کند و در درمان کبد چرب و پیشگیری از بیماری‌های پیشرونده کبدی مؤثر است.

یکی از مشکلات مصرف کورکومین، حلالیت کم آن در محیط آبی بدن است. از این رو برای کاهش این معضل و افزایش کارآیی کورکومین، شکل نانویی آن تولید شده است که از یک سو سبب افزایش فراهمی زیستی این ماده و از سوی دیگر سبب افزایش کارآیی آن شده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر