آزادی پدر ستاره لیورپول به این شرط

گروه شورشی ارتش آزادیبخش ملی با صدور بیانیه‌ای رسمی شرایط خود برای آزادی پدر لوئیس دیاز کلمبیایی، بازیکن لیورپول که از اواخر اکتبر گذشته توسط آن‌ها بازداشت شده است را اعلام کرد.
آزادی پدر ستاره لیورپول به این شرط
کد خبر : ۴۹۵۵۳

پدر لوئیس دیاز پیش از این در هنگام بازگشت به خانه به همراه مادر این بازیکن در اواخر اکتبر ربوده شده بود، اما آن‌ها ساعاتی پس از ربوده شدن مادر ستاره لیورپول را آزاد کردند.

در بیانیه رسمی منتشر شده توسط این گروه، تایید کرد که مقامات کلمبیایی هنوز به خواسته‌های خود عمل نکرده اند و توضیح داد: «در تاریخ ۲ نوامبر، تصمیم به آزادی آقای لوئیس دیاز، پدر بازیکن دیاز را به کشور اطلاع دادیم؛ و از آن تاریخ، ما روند دستیابی به این مهم را در سریع‌ترین زمان ممکن آغاز کرده ایم و تلاش می‌کنیم تا از جدال با نیرو‌های دولتی جلوگیری کنیم.

منطقه همچنان نظامی است، آن‌ها در حال انجام پرواز‌های هوایی و همچنین اعزام نیرو و اهدای جوایز به عنوان بخشی از عملیات جستجوی فشرده هستند. بهتر است این عمل را انجام ندهند تا آقای لوئیس مانوئل دیاز در معرض خطر قرار نگیرد.»

این گروه در پایان بیانیه خود آورده است: "اگر عملیات در منطقه ادامه یابد، تنها آزادی او را به تاخیر می‌اندازد و خطرات را افزایش می‌دهد. ما رنج خانواده دیاز مارولاندا را درک می‌کنیم و به آن‌ها می‌گوییم که به قول خود برای آزادی یک طرفه او عمل خواهیم کرد به محض برخورداری از امنیت کامل منطقه.

بازیکن کلمبیایی روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای احساسی خواستار آزادی پدرش شد و گفت: اینجا بازیکن حرف نمی‌زند، امروز لوچو دیاز پسر لوئیس مانوئل دیاز صحبت می‌کند. پدرم مرد زحمتکش و ستون خانواده ماست، اما را ربوده اند.

وی افزود: از ارتش آزادیبخش ملی می‌خواهم که پدرم را هر چه زودتر آزاد کنند. همچنین از انجمن‌های بین‌المللی می‌خواهم که برای تضمین آزادی او روی این موضوع کار کنند. از شما خواهش می‌کنم با احترام به شرافت پدرم را هم اکنون آزاد کنید.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر