متقاضیان خودرو انتخاب کنند | قیمت قطعی این خودرو‌ها اعلام شد

در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند.
متقاضیان خودرو انتخاب کنند | قیمت قطعی این خودرو‌ها اعلام شد
کد خبر : ۴۹۶۰۳

بر اساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی، فقط آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی که در مرحله نخست ثبت‌نام کرده و اولویت آنان مشخص شده است، می‌توانند برای انتخاب خودرو‌ها از سه‌شنبه، ۱۶ آبان تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز پنجشنبه (١٨ آبان) اقدام کنند.

در اطلاعیه این سامانه آمده است: در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است هیچ‌گونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه فقط برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

الف) خودرو‌های دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

متقاضیان خودرو انتخاب کنند | قیمت قطعی این خودرو‌ها اعلام شد

مرحله چهارم فروش خودرو‌های وارداتی از فردا آغاز می‌شود

برپایه این اطلاعیه، قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌شود.

ب) خودرو‌های دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:

متقاضیان خودرو انتخاب کنند | قیمت قطعی این خودرو‌ها اعلام شد

مرحله چهارم فروش خودرو‌های وارداتی از فردا آغاز می‌شود

تبصره ۱- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره ۲- قیمت قطعی خودرو‌های مذکور پس از ارائه همه مستندات و مدارک مثبت و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌شود.

تبصره ۳- مطابق مصوبه شورای رقابت، ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود که متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت ۵۰ درصد قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌شود و درباره موارد مندرج در جدول شماره ۱ و همچنین مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود، شرکت می‌تواند به صورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.

تبصره ۵- عدم واریز وجه حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان انجام شده، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌شود.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قرارداد‌های منعقده ۳ ماه است، بر این اساس واردکنندگان باید حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی انجام شود.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قرارداد‌های مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این زمینه خواهند شد. قرارداد‌های مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نیست.

تبصره ۸- تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌شود.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه «عدم تخصیص» را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل نسبت به خودرو‌های ارائه شده در جدول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۱۰- اطلاعات همه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهاد‌های ذیربط قرار می‌گیرد.

منبع :
ایرنا
ارسال نظر