آخرین جزئیات از باند بزرگ اسکیمیری در شمال تهران | زنان ؛ طعمه اصلی

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: متهمان کارت بانکی بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان پایتخت را کپی کرده و قصد برداشت از حساب‌ها را داشتند که در عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند.
آخرین جزئیات از باند بزرگ اسکیمیری در شمال تهران | زنان ؛ طعمه اصلی
کد خبر : ۴۹۶۲۱

اعضای باند اسکیمری، کارت بانکی بیش از ۳۰۰ نفر از مشتریان یک پمپ بنزین در شمال تهران را کپی کردند و به حساب ۲۰۰ نفر از آن‌ها دستبرد زدند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: متهمان کارت بانکی بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان پایتخت را کپی کرده و قصد برداشت از حساب‌ها را داشتند که در عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و اعلام کردند مبالغی به صورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است که کارشناسان پلیس فتا پس از مطالعه اظهارات شکات پرونده تحقیقات سایبری خود را آغاز کرده و با اقدامات فنی و تخصصی متوجه شدند تمامی مالباختگان این پرونده بعد از سوختگیری در یک پمپ بنزین در شمال تهران مورد سرقت قرار گرفتند.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری تمامی افراد این باند افزود: افسران سایبری پلیس فتا با بکارگیری تجربیات فنی و اقدامات پلیسی موفق شدند تمامی اعضای این باند ۵ نفره که متشکل از سه نفر مرد و دو نفر زن بودند را شناسایی و پس از تشریفات قضایی تمامی این افراد در دو عملیات همزمان در حالی که مشغول تفریح در ویلا‌های خود در شمال کشور بودند دستگیر کنند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه دونفر از متهمان دستگیر شده به جرم قتل عمد نیز تحت تعقیب بودند بیان داشت: اعضای این باند از افراد سابقه‌دار در زمینه قتل، سرقت‌های اینترنتی و کلاهبرداری اسکیمر هستند که دائم در حال فعالیت مجرمانه بوده و در راستای منافع مالی خود دست به هر جرم و جنایتی می‌زدند که با همت و تلاش بی وقفه و شبانه روزی همکارانم در پلیس فتا تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شدند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد مالباختگان در این پرونده خانم‌ها بودند خاطرنشان کرد: طی مستندات به دست آمده کارت بانکی بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان در طول فعالیت مجرمانه این شبکه در پمپ بنزین کپی شده است که تعداد شکات پرونده در تهران به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده و همچنان نیز در حال افزایش است و باتوجه به اینکه این افراد تحت پوشش متصدی پمپ بنزین فعالیت کرده و عموما خانم‌ها برای بنزین زدن از خودرو پیاده نشده و عملیات سوختگیری را بر عهده متصدی می‌گذارند اکثر قربانیان این پرونده نیز خانم‌ها بوده‌اند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر