خبر مهم | این خانوار‌ها ۷۸۶ هزارتومان یارانه می‌گیرند

یارانه نقدی و کالابرگ الکترونیکی هر دو در امسال پرداخت می‌شوند. یارانه نقدی قرار است اختیاری شود. یارانه نقدی در سال جدید با تغییرات مهمی مواجه خواهد شد. مجلس اخبار جدیدی درباره یارانه نقدی مطرح کرد.
خبر مهم | این خانوار‌ها ۷۸۶ هزارتومان یارانه می‌گیرند
کد خبر : ۴۹۶۲۹

خبر‌های خوشی از افزایش ویژه رقم یارانه نقدی دهک‌های کم درآمد جامعه به گوش می‌رسد. طبق این اخبار مبلغ یارانه یک نفره از ۶۵۵.۲۰۰ تومان به ۷۸۶.۲۴۰ تومان افزایش یافته و بالاترین مبلغ یارانه نیز برای خانوار‌های ۵ نفره به بالاست که از ۲.۰۵۹.۲۰۰تومان به ۲.۴۷۱.۰۴۰ تومان افزایش یافته است.

یارانه نقدی و کالابرگ الکترونیکی هر دو در امسال پرداخت می‌شوند. یارانه نقدی قرار است اختیاری شود. یارانه نقدی در سال جدید با تغییرات مهمی مواجه خواهد شد. مجلس اخبار جدیدی درباره یارانه نقدی مطرح کرد.

اخبار جدید در مورد یارانه نقدی را در ادامه می‌خوانید:

بنا به اعلام مسئولان، یارانه نقدی آبان ماه از تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲ واریز خواهد شد و مشمولان قادر به برداشت آن خواهند بود.

بر اساس قوانین جدیدی که درباره واریز یارانه نقدی ابلاغ شده است، تسهیلات مختلفی در این زمینه برای افراد مستحق فراهم شده است. طبق برنامه، یارانه به دهک‌های یک تا سه درآمدی به مبلغ ۵۲۰ هزار تومان تعلق خواهد گرفت. همچنین، احتمال تبدیل دهک به صدک درآمدی نیز وجود دارد، اما هنوز تصمیم نهایی در این مورد اعلام نشده است.

بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جز دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای آن‌ها قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

خداحافظی همیشگی این خانوار‌ها با یارانه نقدی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام بیشترین استقبال دهک‌ها از طرح کالابرگ الکترونیکی از امکان جابه‌جایی دهک‌های کم درآمدی خبر داد و گفت: دهک‌های هشتم و نهم به تدریج به طرح کالابرگ الکترونیکی اضافه خواهند شد.

سید صولت مرتضوی درباره احتمال پیوستن دهک‌های هشتم و نهم به طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: در حال حاضر تصمیم برای دهک‌های ششم و هفتم گرفته شده و این دو دهک را اضافه کردیم و به تدریج باقی دهک‌ها را هم اضافه می‌کنیم.

وی درباره بیشترین استقبال دهک‌ها از طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: استقبال متفاوت بوده، اما دهک دوم و سوم و پنجم بیشترین استقبال را داشته‌اند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره تبدیل دهک به صدک و اینکه آیا این کار موجب قطع یارانه می‌شود یا خیر؟ گفت: از قدیم صدک بندی بوده تا به دهک رسیدند. صدک بندی کار امروز نیست و از گذشته وجود داشته و الان هم ادامه دارد.

مرتضوی تصریح کرد: می‌توانیم بگوییم امکان دارد بعضی دهک‌ها که دهک‌های بالاتر هستند به دهک‌های پایین‌تر بروند و بعضی دیگر که دهک‌های پایین‌تر هستند به دهک‌هایی بالاتر ارتقاء یابند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر