تنها انسانی که در ماه دفن شد

تعداد انگشت شماری از مردم واقعاً افتخار قدم گذاشتن بر روی ماهواره طبیعی زمین را داشته‌اند و در حال حاضر، تنها یک نفر ر یک جسم نجومی که به دور زمین می‌چرخد ​​"دفن" شده است!
تنها انسانی که در ماه دفن شد
کد خبر : ۴۹۶۶۸

نام فردی که بر ماه آرام گرفته‌است، یوجین شومیکر، اخترژئولوژیست است که از دهه ۱۹۶۰ با ناسا کار می‌کرد.

او به عنوان یک زمین شناس، همیشه مجذوب فضا و ایده استعمار انسان‌ها بر ماهواره طبیعی زمین بود. یوجین همچنین در دنیای زمین شناسی تحصیل کرد و اینجاست که او از هر دو علایق عالی خود برای تحقیق در مورد ماه و آماده کردن فضانوردان برای نوع خاک/سنگی که روی آن فرود می‌آیند استفاده کرد.

او همچنین در ایالات متحده بسیار مشهور بود نه تنها به دلیل مطالعات فشرده خود، بلکه به دلیل تأسیس برنامه مطالعات باستان شناسی در ایالات متحده در دهه ۱۹۶۰. تمام دانش او عنصر بسیار ارزشمندی در موفقیت ماموریت‌های آپولو و سایر پروژه‌های ناسا بود. در واقع، منشأ چیزی که اکنون به عنوان دهانه شهابی در آریزونا شناخته می‌شود، قبل از دکترای او نامشخص بود. پایان نامه موضوع را حل کرد. این همان دهانه‌ای بود که بیشتر فضانوردانی که در ماموریت‌های آپولو شرکت کردند در آن آموزش دیدند، زیرا کاملاً شبیه زمین روی ماه بود.

هر چه فضانوردان زمینی را که قرار بود با آن روبرو شوند بهتر درک می‌کردند، بهتر می‌توانستند برای آنچه در پیش است آماده شوند. رسیدن به ماه تنها نیمی از ماموریت بود. همانطور که قبلا ذکر شد، رویای طولانی یوجین از زمانی که برای اولین بار به نجوم نزدیک شد، رفتن به ماه بود تا دنیای زیبای ما را از منظری متفاوت ببیند. با این حال، تمرکز او روی کار خودش بود، او می‌دانست که به عنوان یک ستاره شناس و زمین شناس بیشتر از یک فضانورد ارزشمند است.

متأسفانه، به دلیل یک تصادف رانندگی که در ۱۸ جولای ۱۹۹۷ اتفاق افتاد، زندگی او کوتاه شد. با این حال، این سفر نهایی یوجین نبود. یکی از همکاران نزدیکش این ایده را داشت که در واقع جسد او را به ماه بفرستد، زیرا می‌دانست این رویای همیشگی او بود. ناسا فکر کرد که این ایده بسیار خوبی برای نشان دادن قدردانی خود از کار او در طول سال‌ها بود. جسد او سوزانده شد، زیرا انتقال خاکستر او بسیار آسان‌تر از انتقال جسد او بود.

خاکستر او بر روی Lunar Prospector بارگیری شد، موشکی که در ۶ ژانویه ۱۹۹۸ با هدف رسیدن به قطب جنوبی ماه پرتاب شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر