عکس | رمال پلید فضای مجازی لو رفت | فریب زنان و دختران جوان با مهره شانس

تبهکار مخوفی که با فریب زنان و دختران جوان در فضای مجازی، زندگی آنان را با «مهره شانس» به نابودی می‌کشاند، لو رفت.
عکس | رمال پلید فضای مجازی لو رفت | فریب زنان و دختران جوان با مهره شانس
کد خبر : ۴۹۷۲۰

تبهکار مخوفی که با فریب زنان و دختران جوان در فضای مجازی، زندگی آنان را با «مهره شانس» به نابودی می‌کشاند در حالی با تلاش نیرو‌های کلانتری شفای مشهد دستگیر شد که در بررسی‌های پلیس زوایای عجیبی از تبهکاری‌های وی لو رفت.

از مدتی قبل زمزمه‌های «مهره شانس» در فضای مجازی، نیرو‌های اطلاعات و امنیت کلانتری شفای مشهد را به تکاپو انداخت. آ ن‌ها که با رصد‌های شبانه روزی در شبکه‌های اجتماعی به سرنخ‌هایی از یک رمال هزار چهره و مکار رسیده بودند، در حالی ماجرا را به صورت محرمانه به رئیس پلیس مشهد گزارش دادند که رد زنی جرایم مهمه در فضای مجازی با تاکید و تدابیر ابلاغی از سوی سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) در اولویت رصد‌های اطلاعاتی پلیس قرار گرفته بود.

طولی نکشید که با دستور سرهنگ احمد نگهبان (فرمانده انتظامی مشهد) گروهی از افسران کارآزموده تجسس و اطلاعات برای شناسایی تبهکار مخوف وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده‌ای را زیر نظر مستقیم سرگرد احسان سبکبار (رئیس کلانتری شفای مشهد) آغاز کردند. بررسی‌های مقدماتی حاکی از آن بود که جوان ۳۰ ساله معروف به «ابوسیف» از طریق اینستاگرام زنان و دختران جوان را با ترفند «مهره شانس» فریب می‌دهد.

رمال پلید فضای مجازی لو رفت | فریب زنان و دختران جوان با مهره شانس

 

هنوز تحقیقات پلیس وارد مرحله عملیاتی نشده بود که چند روز قبل زن جوانی با مراجعه به کلانتری شفا از اخاذی‌های ده‌ها میلیونی تبهکاری پرده برداشت که با «مهره شانس» زندگی اش را در آستانه نابودی قرار داده بود. این زن به عوامل انتظامی گفت: در فضای مجازی (اینستاگرام) با جوان ۳۰ ساله‌ای آشنا شدم که خود را رمالی متبحر معرفی می‌کرد و مدعی بود با «مهره شانس» از هر مشکلی گره گشایی می‌کند! من هم که با همسرم دچار اختلافات عادی بودم مبلغ هنگفتی را به او دادم، ولی آن مرد تبهکار تصاویر و اسنادی را از من تهیه کرده بود که قصد داشت زندگی ام را متلاشی کند. به همین دلیل روبه اخاذی آورد و مبالغ دیگری از من گرفت تا آبرویم را نزد شوهرم نبرد! من هم که از رسوایی می‌ترسیدم به خواسته هایش تن دادم و قرار شد این بار طلاهایم را بگیرد تا تصاویر و فیلم‌های مرا از گوشی خودش پاک کند! دیگر چاره‌ای نداشتم جزآن که به پلیس پناه بیاورم!...

با اعلام این ماجرا، دیگر نیرو‌های انتظامی تردیدی نداشتند که بایک تبهکار مخوف روبه رو شده اند بنابراین گروه عملیاتی پلیس با شگرد «قرار صوری» در حالی سوار بر یک دستگاه خودروی شخصی عازم بولوار طبرسی شمالی (محل قرار) شدند که رئیس کلانتری فرماندهی عملیات را بر عهده داشت. وقتی زن جوان با آموزش‌های پلیسی منتظر ایستاد، ناگهان راننده پژو ۴۰۵ در آن سوی خیابان شهید نظام دوست ۱۲ واردکمین نیرو‌های انتظامی شد و زن جوان در حالی که النگو‌ها را در دست داشت داخل خودروی وی نشست. در این هنگام بود که نیرو‌های انتظامی از چهار جهت در کنار خودروی پژو قرار گرفتند و رمال جوان را قبل ازآن که فرصتی برای فرار بیابد به محاصره درآوردند. دربازرسی از داخل خودرو مبالغ زیادی وجه نقد به همراه آژیر پلیس و اسلحه کلت کمری قلابی کشف شد که حکایت از تبهکاری‌های دیگر این رمال حیله گر داشت. با انتقال وی به مقر انتظامی، تحقیقات آغاز و مشخص شد که خودروی وی احکام توقیف از پلیس آگاهی یزد را دارد. اما ابعاد دیگر تبهکاری‌های وی هنگامی فاش شد که نام جعلی «ابو سیف» لو رفت. واکاوی‌های پلیس نشان داد این جوان ۳۰ ساله که «محمد-ک» نام دارد و به «ابوسیف» در فضای مجازی معروف است طعمه‌های زیادی را از شهر‌های دیگر کشور به دام انداخته است.

درهمین حال این رمال جوان در بازجویی‌ها به اخاذی از طعمه‌های خود اعتراف کرد و گفت:اهل اهواز هستم که در بولوار طبرسی شمالی مشهد ساکن شده ام. حدود ۲ هفته قبل با شاکی (زن جوان) دراینستاگرام آشنا شدم و قرار شد یک جفت «مهره شانس» مشکل گشا درقبال دریافت ۲۰ میلیون تومان به او بدهم. آن زن هم کارت عابر بانکش را به من داد و من مبلغ ۵۰ میلیون در چند نوبت برداشت کردم و سپس گفتم کارت شما را از من دزدیده اند که قرار شد ۲۵ میلیون دیگر طلا به من بدهد و مهره شانس رابگیرد! آژیر پلیس را هم به خاطر ذوق زدگی و زیبایی روی خودرو نصب کردم.

درهمین حال چند نفر دیگر با مراجعه به کلانتری شفا چهره‌های دیگری از این تبهکار مخوف را لو دادند که با ترفند‌های مختلف ازآنان اخاذی کرده بود تا زندگی مشترک را منطبق با میل آنان رقم بزند! یکی دیگر از طعمه‌های وی به افسر پرونده گفت:او از من ۵ میلیون گرفت و ۲ مهره پلاستیکی به عنوان «مهره شانس» به من داد که دیدم هیچ کاربردی ندارد! به همین خاطر دیگر نزد او نرفتم!

تحقیقات بیشتر پلیس درحالی ماجرای متعدد سرقت از منازل توسط این رمال تبهکار را فاش کرد که «مهره شانس» او به دست پلیس مشهد طلسم شد، اما هنوز زوایای پنهان دیگری وجود داردکه با دستور مقام قضایی زیر ذره بین تحقیقات قرار گرفته است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر