فوری | هوای این شهر در وضعیت خطرناک قرار گرفت

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز چهارشنبه در وضعیت قرمز یا ناسالم قرار گرفت.
فوری | هوای این شهر در وضعیت خطرناک قرار گرفت
کد خبر : ۴۹۷۳۹

وضعیت هوای شهر‌های اندیمشک با شاخص ۱۳۲، اهواز ۱۳۸، خرمشهر ۱۳۴، ماهشهر ۱۴۶ و هندیجان ۱۲۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز چهارشنبه در وضعیت قرمز یا ناسالم قرار گرفت.

براساس اعلام سامانه مذکور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه، شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در شهر شوشتر ۱۶۱ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم یا قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوای شهر‌های اندیمشک با شاخص ۱۳۲، اهواز ۱۳۸، خرمشهر ۱۳۴، ماهشهر ۱۴۶ و هندیجان ۱۲۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.


هوای شهر‌های امیدیه، رامشیر، بهبهان، حمیدیه، شادگان، شوش، شوشتر و گتوند به علت نبود آلودگی قابل قبول اعلام شده است.


همچنین در مدت مذکور هوای مسجدسلیمان در وضعیت پاک قرار دارد.

براساس این گزارش وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر