هزینه باورنکردنی برای ثبت نام در آزمون دکتری | 80 درصد افزایش برای یک سال !

هزینه ثبت نام کنکور دکتری در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش ۸۰ درصدی داشت!
هزینه باورنکردنی برای ثبت نام در آزمون دکتری | 80 درصد افزایش برای یک سال !
کد خبر : ۴۹۷۴۶

افزایش هزینه ثبت نام هرسال کارت‌های اعتباری ورود به آزمون دکتری بسیاری از داوطلبان را از شروع فرآیند ادامه تحصیل در این مقطع میترساند.

با توجه به این که آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه برگزار می‌شود، داوطلبان هر دو دانشگاه لازم است با شروع مهلت ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

جهت ثبت نام در آزمون دکتری، داوطلبان می‌بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ و بررسی رشته‌های مجاز به ثبت نام دکتری به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

در سایت سازمان سنجش لازم است داوطلبان هزینه ثبت نام آزمون دکتری را پرداخت نموده و کارت اعتباری ثبت نام دکتری را تهیه کنند.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ چقدر است؟
هزینه ثبت نام داوطلبان در آزمون دکتری ۱۴۰۳، ۶۱۰ هزار تومان است. قابل ذکر است هزینه ثبت نام در آزمون دکتری سال گذشته ۳۷۸هزار تومان بود.

هزینه ثبت نام کنکور دکتری در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش ۸۰ درصدی داشت! هزینه ثبت نام آزمون ۱۴۰۱ معادل ۲۰۸/۵۰۰ تومان بود.
با توجه به اینکه مقرر گردیده در مراحل مختلف فرآیند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، در سال گذشته داوطلبان برای استفاده از خدمات پیام کوتاه باید مبلغ ۳هزار تومان به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه نیز پرداخت می‌کردند.

قابل توجه است که هزینه ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری ۱۴۰۲ مبلغ ۶۲۸هزار تومان اعلام شده بود.

 

هزینه ثبت نام کنکور دکتری در سال‌های گذشته

هزینه باورنکردنی برای ثبت نام در آزمون دکتری | 80 درصد افزایش برای یک سال !


هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳، چگونه پرداخت می‌شود؟
پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. بنابراین، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است هزینه ثبت نام را پرداخت کنند.

جهت پرداخت هزینه لازم است داوطلبان با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت وجه ثبت نام شرکت در آزمون یک مجموعه امتحانی، نسبت به خرید سریال ثبت نام اقدام نمایند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر