از تعطیلی شنبه‌ها چه خبر؟

طرح تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه به جهت نزدیک شدن به فاصله زمانی جهانی و رفاه جامعه، صرفا در مجلس مطرح و از دور خارج شد و هنوز خبری از پیگیری آن نیست. نمایندگان مجلس نیز از یک سو مخالف این طرح با توجیه معطل ماندن کشور هستند، از سوی دیگر برخی موافق تعطیلی شنبه برای از بین بردن فاصله تعطیلی با بازار‌های جهانی بودند.
از تعطیلی شنبه‌ها چه خبر؟
کد خبر : ۴۹۸۵۷

محمد مهدی فروردین، نماینده فیروزآباد در مجلس ، درباره نتیجه تعطیلی شنبه‌ها گفت: هنوز در مجلس چیزی درباره نتیجه این طرح نگفته اند و فقط در یک طرح عادی بود که گفته شده و تمام شد و بعد از آن خبری از آن نشنیدیم

وی در ادامه درباره تعطیلی رسمی پنجشنبه‌ها بیان کرد: پنجشنبه که مدت هاست تعطیل است و گمان نکنم بحثی درباره تعطیلی پنجشنبه ها مطرح باشد. آنچه در مجلس بیشتر مطرح بود بحث تعطیلی شنبه‌ها بود که آن هم هنوز در صحن علنی به صورت جدی درباره آن رای گیری نشده است و باید منتظر بازگشت طرح بمانیم.

فروردین درباره علت عدم تعطیلی شنبه‌ها گفت: من موافق تعطیلی شنبه ها نیستم، چرا موافق باشم؟ ما اینقدر تعطیلی در کشور داریم که اضافه کردن این روز فایده ندارد؛ اگر شنبه ها تعطیل شود چه زمانی به کار مردم برسیم؟تعطیل کردن شنبه اصلا کار درستی نیست و این یعنی تعطیل کردن کشور که ما موافق نیستیم. این کار کشور را معطل می کند و فاصله زمانی تعطیلی ها را به شکلی در می آورد که کشور هر هفته معطل این تعطیلی هاست.

 
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
انتخاب
مجله زندگی
ارسال نظر