آلودگی شدید هوا این شهر را تعطیل می‌کند ؟

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای مشهد نیز با عدد ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
آلودگی شدید هوا این شهر را تعطیل می‌کند ؟
کد خبر : ۵۰۸۴۲

امروز ۲۸ آبان ماه کیفیت هوای مشهد در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش شده است.

بنا بر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد و بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر، میانگین شاخص کیفیت هوا از کل ایستگاه‌های مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۱۶۷ در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش شده است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای مشهد نیز با عدد ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر از ۱۶ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در سطح مشهد، تمام ایستگاه‌ها در وضعیت قرمز و ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارند و فقط سه ایستگاه هفت حوض، ویلا و تقی‌آباد هوا را ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش کرده‌اند.

نمودار ساعتی شاخص کیفیت هوا از ساعت ۱۱ صبح روز گذشته تا ساعت ۸ صبح امروز روند افزایش آلودگی هوا را نشان می‌دهد و در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار داشته است.

کیفیت هوای مشهد از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ روز پاک، ۱۷۱ روز قابل‌قبول، ۵۲ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، ۸ روز ناسالم برای تمام گروه‌ها و ۲ روز بسیار ناسالم بوده است.

در شرایطی که کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش می‌شود، احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان وجود دارد و بهتر است افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

شاخص کلی کیفیت هوا در وضعیت پاک از صفر تا ۵۰ ای. کیو. آی و در وضعیت قابل‌قبول بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی است. به همین ترتیب اگر شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی قرار بگیرد، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است. شاخص عدد ۱۵۱ تا ۲۰۰ وضعیت هوای ناسالم برای همه گروه‌ها، عدد ۲۰۱ تا ۳۰۰ وضعیت خیلی ناسالم و بالاتر از عدد ۳۰۰ بحرانی و خطرناک را نشان می‌دهد.

منبع :
ایسنا
ارسال نظر