خبر بد برای تهرانی‌ها | پیش بینی وضعیت هوای تهران تا یک هفته آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوای سازمان هواشناسی با بیان این‌که «هفته خوبی را برای تهران داشتیم»، گفت: علاوه بر وزش باد عبور سامانه‌های جوی را در آسمان پایتخت داشتیم و شرایط برای آلودگی هوا فراهم نبود.
خبر بد برای تهرانی‌ها | پیش بینی وضعیت هوای تهران تا یک هفته آینده
کد خبر : ۵۲۲۲۱

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که از اوایل هفته آینده شرایط برای انباشت آلاینده‌ها در تهران فراهم می‌شود، گفت: تا یک هفته آینده در تهران بارندگی نداریم.

صادق ضیائیان با بیان این‌که "هفته خوبی را برای تهران داشتیم"، اظهار کرد: علاوه بر وزش باد عبور سامانه‌های جوی را در آسمان پایتخت داشتیم و شرایط برای آلودگی هوا فراهم نبود.

وی ادامه داد: فردا چهارشنبه مقداری غلظت آلاینده‌ها در تهران افزایش می‌یابد و روز پنجشنبه وضعیت بهبود می‌یابد، مجدداً از اواخر روز جمعه و به‌ویژه شنبه هفته آینده شرایط برای انباشت آلاینده‌ها در تهران فراهم می‌شود.

وی با ابراز این‌که "هفته آینده به‌احتمال زیاد هفته خوبی به‌لحاظ آلودگی هوا در تهران نداشته باشیم"، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم حداقل تا اواسط هفته آینده به‌روی شهر تهران جو پایداری حاکم است و وزش باد را به‌اندازه کافی برای تهویه هوا نخواهیم داشت.


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوای سازمان هواشناسی درباره بارش‌ها نیز گفت: برای تهران تقریباً از روز سه‌شنبه به بعد انتظار بارش را تا یک هفته آینده نداریم. در کشور نیز امروز اکثر مناطق کشور بدون بارش هستند و روز چهارشنبه نیز این‌گونه است.

ضیائیان اضافه کرد: روز پنجشنبه، اما برای استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پیش‌بینی شده است. روز جمعه ۸ دی‌ماه نیز شاهد بارش در گیلان، مازندران، شمال شرقی خراسان رضوی، شمال خراسان شمالی و ارتفاعات کرمان خواهیم بود.

وی گفت: روز شنبه در ارتفاعات استان کرمان بارش روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور خیلی انتظاری برای بارش نداریم.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر