این استان در وضعیت قرمز | دانشگاه‌ها تعطیل شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کلیه فعالیت‌های آموزشی دولتی و خصوصی در مشهد شامل دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در موضوعات مختلف به دلیل شدت گرد و غبار براساس اعلام کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار استان در نوبت عصر تعطیل شد.
این استان در وضعیت قرمز | دانشگاه‌ها تعطیل شد
کد خبر : ۵۲۲۲۴

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کلیه فعالیت‌های آموزشی دولتی و خصوصی در مشهد شامل دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در موضوعات مختلف به دلیل شدت گرد و غبار براساس اعلام کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار استان در نوبت عصر امروز، سه شنبه تعطیل شد.

مهدی اله پور روز سه شنبه افزود: براین اساس تمامی مدارس در مقاطع مختلف غیر حضوری و دانشگاهها، مراکز آموزش فنی و حرفه ای، آموزشگاه‌های مختلف خصوصی و دولتی در نوبت عصر نیز تعطیل و نباید فعالیتی داشته باشند.

وی بیان کرد: همچنین کلیه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز و بسته در مشهد تعطیل است.

دبیر کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی ادامه داد: پس از بررسی‌های کارشناسی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان، امدادی و درمانی از مردم خواسته شده تا از تردد‌های غیرضروری پرهیز کنند.

اله پور تاکید کرد: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر و استفاده از ماسک به شدت توصیه می‌شود و آنان باید فعالیت‌های بدنی، پیاده روی، ورزش، خرید و یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند.

وی بیان کرد: در این کارگروه از دستگاه‌های دولتی خواسته شده در صورت امکان، با دورکاری کارکنان دارای بیماری‌های زمینه ای، تنفسی، قلبی و مادران باردار یا دارای فرزند زیر ۶ سال همکاری کنند.

‌وی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی مکلف به اطلاع رسانی صحیح به کارکنان و زیر مجموعه‌های مدیریتی و نظارت بر اجرای صحیح موضوع را خواهند داشت و همچنین فرمانداران شهرستان‌ها در خصوص تشکیل جلسات شرایط اضطرار و اتخاذ تصمیمات لازم اقدام کنند.

وی بیان کرد:مقرر شد، شهرداری مشهد از سیستم‌های صوتی و سایر تجهیزات اطلاع رسانی موجود در پارک‌های بزرگ شهر و مراکز تفریحی و تفرجی مشهد مقدس، جهت اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان استفاده شود و هشدار‌های لازم صورت گردد.

وی تاکید کرد: اعلام این مصوبات به منزله ابلاغ رسمی به کلیه دستگاه‌ها و نهاد‌ها است.

 شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در پنجمین روز دی ۱۴۰۲ با افزایش چشمگیر حجم گرد و غبار در وضعیت خطرناک قرار گرفت و هم اکنون شرایط برای تنفس شهروندان ناسالم است.

میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۶۱ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط "ناسالم" است و شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۴۴۱ وضعیت "خطرناک" برای شهروندان را نشان می‌دهد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر