رفع فیلتر گوگل پلی همچنان در پیچ‌وخم تصمیمات دولتی

وزیر ارتباطات درخواست رفع فیلتر گوگل‌پلی را داده است، اما کارگروه تعیین محتوای مجرمانه این کار را هنوز انجام نداده است.
رفع فیلتر گوگل پلی همچنان در پیچ‌وخم تصمیمات دولتی
کد خبر : ۵۲۲۴۶

سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود درباره فیلترینگ گوگل پلی توضیح داد و اعلام کرد که وزیر ارتباطات درخواست رفع فیلتر گوگل‌پلی را داده است، اما کارگروه تعیین محتوای مجرمانه این کار را هنوز انجام نداده است.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوالی درباره فیلترینگ اینترنت اظهارکرد: رویکرد دولت افزایش سرعت، کیفیت و آزادسازی شبکه‌های اجتماعی در چارچوب قانونی است تا هم حقوق مردم تامین شود و هم تکالیف اجرایی شود. با همین رویکرد، رئیس جمهور دستور داد تا مرکز ملی فضای مجازی بازبینی در ضوابط و رویکرد‌ها انجام دهد. کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در قوه قضاییه هم مسئول محدودسازی است، ولی رویکرد دولت این است که جایی اگر تخلفی از قانون صورت می‌گیرد، رویه خطا اصلاح شود، نه اینکه مسدودسازی شود.

وی ادامه داد: به پلتفرم‌های خارجی اعلام شده طبق روال فعالیت در کشور‌های اروپایی اقدام کنند تا نماینده‌ای داشته باشند و امکان استیفای حقوق مردم وجود داشته باشد. انتظار مردم این است که اگر تخلفی صورت گرفت، امکان استیفای حقوق آن‌ها وجود داشته باشد. وزیر ارتباطات درخواست رفع فیلتر گوگل‌پلی را داده است، اما کارگروه تعیین محتوای مجرمانه این کار را هنوز انجام نداده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر