نخستین خودروی برقی شیائومی رونمایی شد

شرکت سازنده تلفن هوشمند شیائومی، نخستین خودروی برقی خود را با هدف تبدیل شدن به یک خودروساز بزرگ، رونمایی کرد.
نخستین خودروی برقی شیائومی رونمایی شد
کد خبر : ۵۲۴۴۶

نخستین خودروی برقی شیائومی یک سدان است که SU ۷ نام دارد و احتمالا سیستم عامل مشترک با تلفن‌های محبوب شیائومی خواهد داشت.
شرکت سازنده تلفن هوشمند شیائومی، نخستین خودروی برقی خود را با هدف تبدیل شدن به یک خودروساز بزرگ، رونمایی کرد.
 این سدان که SU ۷ نام دارد، احتمالا سیستم عامل مشترک با تلفن‌های محبوب شیائومی خواهد داشت.
شیائومی پیش از این اعلام کرده بود که خودروی برقی این شرکت رسما در نیمه اول سال میلادی آینده عرضه می‌شود. این شرکت که یکی از بزرگترین برند‌های محصولات الکترونیکی مصرفی چین است، به شرکت‌های دیگر فناوری مانند هواوی ملحق می‌شود که وارد بازار خودرو‌های برقی شده‌اند. محصولات این شرکت‌ها مجهز به ویژگی‌های فناوری است و قابلیت‌هایی مانند کنترل صدا و نرم افزار دستیار رانندگی، محبوب رانندگان هستند. خودروی برقی شیائومی، یک پیوند مهم است که این شرکت قصد دارد برای اکوسیستم محصولاتش ایجاد کند. شیائومی سیستم عامل تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های خانگی خود را اصلاح کرده تا خودرو‌های برقی هم بتوانند در آینده از آن استفاده کنند و به این ترتیب، کاربران قادر باشند همه نوع محصولات شیائومی را از طریق یک پلتفرم واحد، کنترل کنند.

اما خودروی برقی شیائومی در شرایطی رونمایی می‌شود که چین به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، با اشباع ظرفیت و کندی تقاضا دست و پنجه می‌کند و این وضعیت، باعث به راه افتادن جنگ قیمت شده است.
بر اساس گزارش رویترز، لی جون، مدیرعامل شیائومی در مراسم رونمایی این خودروی برقی گفت: با تلاش سخت ظرف مدت ۱۵ تا ۲۰ سال آینده، ما به یکی از پنج خودروساز بزرگ جهان تبدیل می‌شویم.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر