کرونا نذاشت ادامه تحصیل بدم ، معتاد و دزد شدم

پدرم دیگر نمی‌توانست هزینه‌های زندگی را تامین کند و به همین دلیل مدام با مادرم مشاجره و درگیری داشت تا جایی که دیگر مادرم نتوانست این شرایط را تحمل کند و درحالی از او جدا شد که من در کلاس چهارم ابتدایی تحصیل می‌کردم.
کرونا نذاشت ادامه تحصیل بدم ، معتاد و دزد شدم
کد خبر : ۵۲۶۵۰

جوان ۲۰ ساله‌ای که با وضعیت آشفته و ژولیده توسط نیرو‌های گشت کلانتری معراج مشهد دستگیر شده بود درباره سرگذشت تلخ خود به مشاور و مددکار اجتماعی گفت: پدرم نگهبان یک کارخانه تولیدی بود، اما به خاطر اعتیادش به مواد مخدر از محل کار اخراج شد.

او دیگر نمی‌توانست هزینه‌های زندگی را تامین کند و به همین دلیل مدام با مادرم مشاجره و درگیری داشت تا جایی که دیگر مادرم نتوانست این شرایط را تحمل کند و درحالی از او جدا شد که من در کلاس چهارم ابتدایی تحصیل می‌کردم. مادرم مدتی بعد با مرد دیگری ازدواج کرد و من برادر وکوچک‌ترم نیز نزد پدرمان ماندیم.

از سوی دیگر زندگی ما آن قدر آشفته شد که بالاخره پدرم بعد از گذشت یک سال از این ماجرا تصمیم به ترک اعتیاد گرفت و اکنون ۹ سال است که دیگر لب به مواد مخدر نزده است، اما من همزمان با شیوع کرونا در کشور و به خاطر نداشتن گوشی تلفن هوشمند مجبور شدم درس و مدرسه را رها کنم.

آن زمان در کلاس دهم و در رشته مکانیک هنرستان تحصیل می‌کردم، به همین دلیل هم تصمیم گرفتم تا برای کمک به تامین مخارج زندگی خانواده ام در یک تعمیرگاه مکانیکی خودرو کار کنم! خیلی زود به شاگردی زبردست تبدیل شدم و در امور فنی خودرو مهارت خوبی یافتم، ولی در حالی که ۱۶ بهار از عمرم گذشته بود به همراه دوستانم به پارک ملت می‌رفتیم تا کمی خوش بگذرانیم.

در همین روز‌ها بود که با تشویق دوستانم مصرف سیگار و حشیش (سیگاری) را شروع کردم، اما هیچ اطلاعی از فرجام این رفتار‌های احمقانه نداشتم تا این که بالاخره پدرم حدود یک سال قبل با زن جوانی ازدواج کرد و من نتوانستم با نامادری کنار بیایم. این بود که خانه پدرم را رها کردم و به پاتوق مجردی یکی از دوستانم رفتم که افراد زیادی برای مصرف مواد مخدر به آن جا می‌آمدند. طولی نکشید که من هم به همراه آنان به مصرف مواد مخدر صنعتی روی آوردم و بعد از آن برای آن که هزینه‌های سنگین اعتیادم را تامین کنم از حدود ۵ ماه قبل به همراه برخی از دزدان به سرقت کابل‌های برق و مخابرات روی آوردم، اما‌ای کاش…

با صدور دستوری از سوی سرگرد امیر رضا فعال (رئیس کلانتری معراج مشهد) تحقیقات افسران تجسس کلانتری برای کشف سرقت‌های احتمالی دیگر این جوان ۲۰ ساله و شناسایی همدستان وی آغاز شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر