اگر اینطوری رو صندلی می‌نشینید ، در آینده فلج می‌شوید

انداختن پا روی پای دیگر، حرکت بدن را به هم می‌ریزد، درد را در ناحیه مفصل ایجاد می‌کند، به گردن، لگن، قسمت پایین کمر و زانو آسیب وارد می‌کند و باعث زانو درد می‌شود.
اگر اینطوری رو صندلی می‌نشینید ، در آینده فلج می‌شوید
کد خبر : ۵۲۶۵۶

همه ما شیوه منحصر به فردی برای نشستن داریم و هر کدام در یک وضعیت خاص راحت‌تر هستیم. به عنوان مثال بعضی از ما عادت داریم که یکی از پا‌های خود را روی دیگری بیندازیم که البته چنین وضعیتی برای بدن مناسب نیست.

به همین دلیل در این قسمت قصد داریم خطرات آن را به شما معرفی کنیم.

۱. احتمال ابتلا به فلج عصبی را افزایش می‌دهد

زمانی که هنگام نشستن یکی از پاهایتان را مدت زمان طولانی روی دیگری می‌اندازید، وضعیتی به نام فلج عصبی ایجاد می‌شود که در چنین حالتی، نمی‌توانید پای خود را بالا بیاورید و در نتیجه در ماهیچه‌های شما بی‌حسی اتفاق می‌افتد که ممکن است به عصب پا آسیب وارد کند.

۲. فشار خون را افزایش می‌دهد

طبق مطالعات انجام شده، انداختن یک پا روی پای دیگر باعث افزایش فشار خون می‌شود، زیرا در چنین حالتی هیچ جریان خونی در قوزک پا وجود ندارد که البته این وضعیت موقتی است، اما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از فشار خون هرگز این پوزیشن را انتخاب نکنید.


۳. باعث شکل نامتناسب بدن می‌شود

طبق مطالعات انجام شده، انداختن پا روی پای دیگر به اندازه سه ساعت در روز، عاملی برای به هم خوردن تناسب لگن و شانه است. همچنین سر شما دیگر موازی با قسمت‌های دیگر نیست و همین امر، شکل ستون فقرات را به هم می‌ریزد و باعث درد و سفتی در ماهیچه‌ها خواهد شد.

۴. باعث ایجاد درد در ماهیچه می‌شود

انداختن پا روی پای دیگر، حرکت بدن را به هم می‌ریزد، درد را در ناحیه مفصل ایجاد می‌کند، به گردن، لگن، قسمت پایین کمر و زانو آسیب وارد می‌کند و باعث زانو درد می‌شود.

۵. ورم قوزک پا مخصوصاً در دوران بارداری را افزایش می‌دهد

در دوران بارداری هرگز این کار را نکنید. البته که هیچ مشکلی برای کودک ایجاد نمی‌شود، اما ممکن است که ورم قوزک پا و درد عضلانی را ایجاد کند. پس در این حالت سعی کنید که پا‌های خود را کنار هم قرار دهید یا آن‌ها را بالا نگهدارید تا ورم پا بخوابد.

۶. سبب ایجاد بیماری‌های قلبی می‌شود

انداختن پا‌ها روی یکدیگر برگشت خون به قلب را دچار اختلال می‌کند و فشار وارده روی یکی از پا‌ها مانع از برقراری جریان مناسب خون می‌شود از این رو احتمال بروز بیماری‌های قلبی افزایش پیدا می‌کند.

دیگر مضرات انداختن پا‌ها روی پا هنگام نشستن:


ایجاد اختلال در واریس ورید‌های پا

چرخش استخوان لگن

درد در ناحیه شکم، گردن، ستون فقرات

عوارض هولناک انداختن پا روی پا هنگام نشستن

چطور روی صندلی بشینیم؟

ایده‌آل‌ترین روش نشستن روی صندلی به گونه‌ای است که فرد روی صندلی می‌نشیند و دو پای او کنار هم روی زمین قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه کمر و گردن هنگام نشستن باید کمر صاف، صورت به طور مستقیم و روبه جلو باشد و فشار به صورت یکسان بر هر دو پا فشار وارد شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر